Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Władze odrzucają ofertę pokojową rebeliantów

0
Podziel się

Jemeńskie władze odrzuciły w niedzielę złożoną dzień wcześniej przez
rebeliantów szyickich ofertę pokojową, gdyż nie zawiera ona zobowiązania zaprzestania "agresji"
wobec Arabii Saudyjskiej - poinformowało źródło rządowe.

bEiFSBeJ

Jemeńskie władze odrzuciły w niedzielę złożoną dzień wcześniej przez rebeliantów szyickich ofertę pokojową, gdyż nie zawiera ona zobowiązania zaprzestania "agresji" wobec Arabii Saudyjskiej - poinformowało źródło rządowe.

"Żądanie Abdula-Malika al-Hutiego (przywódcy rebeliantów) zaprzestania działań militarnych przez wojska rządowe jest nie do zaakceptowania, gdyż sami rebelianci nie zaprzestają ataków" - dodało źródło.

W swym sobotnim przesłaniu Al-Huti oznajmił, że jego ugrupowanie akceptuje pięć rządowych warunków zakończenia konfliktu, ogłoszonych przez rząd 13 sierpnia ub.r. Wśród tych warunków jest zaprzestanie walk, złożenie broni oraz powrót wojskowych i cywilnych jeńców każdej ze stron.

bEiFSBeL

Według al-Hutiego, jeśli Sana nie zakończy tego konfliktu, Jemen przekształci się w "pole walki i zagranicznej interwencji, mającej na celu obronę obecnych interesów" w Jemenie, najbiedniejszym kraju Półwyspu Arabskiego.

W nocy z soboty na niedzielę wokół miasta Sada na północy Jemenu w starciach wojsk rządowych zginęło 24 szyickich rebeliantów. (PAP)

jo/ bos/

5579204

bEiFSBfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)