Notowania

wiadomości
12.12.2011 18:29

Jolanta Chełmińska nadal wojewodą łódzkim

Dotychczasowa wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska pozostanie nadal na tym stanowisku. Chełmińska piastuje urząd wojewody od listopada 2007 roku, jest bezpartyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dotychczasowa wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska pozostanie nadal na tym stanowisku. Chełmińska piastuje urząd wojewody od listopada 2007 roku, jest bezpartyjna.

Chełmińska jest ósmym wojewodą łódzkim po 1990 r. i drugą kobietą na tym stanowisku.

Od początku pełnienia funkcji wojewody zapewniała, że sprawy Łodzi i województwa nie są jej obce i liczyła na dobrą współpracę z samorządami. Podkreślała, że problemy województwa będą rozwiązywane przy udziale marszałka i prezydenta Łodzi, bo - jak mówiła - "nie ma województwa bez Łodzi i Łodzi bez województwa".

Chełmińska powtarza, że gotowa jest podejmować wszystkie, nawet trudne wyzwania. W marcu tego roku skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę o stwierdzenie nieważności uchwał łódzkiej Rady Miejskiej dot. zamiaru likwidacji dziewięciu z 18 szkół, które chciało zamknąć miasto.

Uchwały o likwidacji szkól poparli wówczas poparli radni PO i połowa radnych PiS. Przeciw byli samorządowcy SLD. Głosowaniu towarzyszyły protesty nauczycieli, rodziców i uczniów. W ostateczności w maju tego roku radni miejscy podjęli decyzję o likwidacji gimnazjum i dwóch liceów. Podtrzymali jednak zamiar zamknięcia ośmiu kolejnych placówek.

Jolanta Chełmińska ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim. W 1973 r. rozpoczęła pracę w Narodowym Banku Polskim. Była dyrektorem Oddziału Regionalnego PKO BP w Łodzi. W 2004 roku aż do powołania jej w 2007 roku na stanowisko wojewody łódzkiego pełniła funkcję Dyrektora Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO BP SA.

Zdobyła wiele wyróżnień resortowych i bankowych, uhonorowana tytułem Łodzianki Roku 1999 oraz Łodzianina Roku 2008 (w tym roku o tytuł ubiegali się kandydaci obydwu płci). Ma też Odznakę za Zasługi dla Miasta Łodzi.

Prywatnie matka dwojga dzieci i babcia. Czas wolny dzieli między rodzinę, teatr i dobrą lekturę. (PAP)

jaw/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz