Notowania

wiadomości
12.12.2011 17:10

Jolanta Szołno-Koguc nowym wojewodą lubelskim

Ekspert w dziedzinie finansów publicznych, wykładowca UMCS, prof. Jolanta Szołno-Koguc została nowym wojewodą lubelskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ekspert w dziedzinie finansów publicznych, wykładowca UMCS, prof. Jolanta Szołno-Koguc została nowym wojewodą lubelskim.

Szołno-Koguc jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Finansów Publicznych UMCS w Lublinie. Pełni również funkcję prodziekana Wydziału Ekonomicznego tej uczelni; jest z nim związana od początku swojej kariery zawodowej.

Szołno-Koguc w 2006 r., jako doradca ministra finansów, koordynowała prace Międzyresortowego Zespołu ds. Reformy Systemu Finansów Publicznych. W latach 2006-2009 była członkiem rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Od 2009 r. pełni funkcję przewodniczącej Wspólnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Szołno-Koguc jest też doradcą do spraw budżetu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Zasiada w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Jest autorką publikacji poświęconych problematyce podatków oraz doskonalenia systemu finansów publicznych. Jej rozprawa habilitacyjna nt. "Funkcjonowanie funduszy celowych w Polsce w świetle zasad racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi" została nagrodzona w konkursie prezesa NPB w 2008 r.

Szołno-Koguc zastąpiła na stanowisku wojewody lubelskiego Genowefę Tokarską, która została wybrana na posła w jesiennych wyborach parlamentarnych. (PAP)

kop/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz