Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jordania: Trzej Syryjczycy sądzeni za próbę przemytu detonatorów

0
Podziel się:

Proces trzech Syryjczyków oskarżonych o próbę nielegalnego wwozu do ich
kraju 36 zdalnie sterowanych detonatorów, żeby pomóc rebeliantom walczącym z reżimem Baszara
el-Asada, wszczęto we wtorek w Ammanie - poinformowały jordańskie źródła sądowe.

bEszCjpN

Proces trzech Syryjczyków oskarżonych o próbę nielegalnego wwozu do ich kraju 36 zdalnie sterowanych detonatorów, żeby pomóc rebeliantom walczącym z reżimem Baszara el-Asada, wszczęto we wtorek w Ammanie - poinformowały jordańskie źródła sądowe.

"Zostali oskarżeni o czyny, których rząd nie aprobuje, drażliwe z punktu widzenia relacji Jordanii z innymi krajami i wystawiające Jordanię na środki odwetowe" - poinformował agencję AFP przedstawiciel jordańskiego sądu.

Podejrzani nie przyznają się do winy. Następną rozprawę wyznaczono na 13 listopada.

bEszCjpP

Trzem mężczyznom, którzy nielegalnie wjechali do Jordanii w lipcu br., grozi pięć lat więzienia. Dwóch z nich mieszka w Irbidzie na północy Jordanii, a trzeci w obozie dla uchodźców Zaatari.

Jak sprecyzował przedstawiciel jordańskiego sądu, podejrzani "skontaktowali się z członkami Wolnej Armii Syryjskiej (WAS), żeby przekazać im nielegalnie 36 detonatorów". Cała trójka została zatrzymana podczas zasadzki 1 września.

Władze Jordanii, które wskutek konfliktu w Syrii przyjęły ponad pół miliona syryjskich uchodźców, skazały kilkadziesiąt osób za próbę wjazdu do Syrii w celu walki u boku rebeliantów walczących przeciwko siłom reżimu Asada. Konflikt syryjski pochłonął już ponad 115 tys. ofiar śmiertelnych. (PAP)

cyk/ mc/

bEszCjpV

14922413

bEszCjqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)