Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już 56 tys. Polaków odwiedziło w maju Fatimę wirtualnie

0
Podziel się:

Polacy coraz częściej "podróżują" do Fatimy za pośrednictwem internetu.
Tylko podczas trzech tygodni maja br. na stronę tego portugalskiego sanktuarium maryjnego zajrzało
ponad 56 tys. polskich internautów.

Polacy coraz częściej "podróżują" do Fatimy za pośrednictwem internetu. Tylko podczas trzech tygodni maja br. na stronę tego portugalskiego sanktuarium maryjnego zajrzało ponad 56 tys. polskich internautów.

Polacy, którzy w ostatnich latach w masowej skali przybywają do Fatimy w grupach zorganizowanych, coraz częściej odwiedzają też to sanktuarium maryjne za pośrednictwem internetu. Jak poinformowała PAP Leopoldina Simoes, rzeczniczka prasowa Sanktuarium Matki Bożej Różańca Świętego w Fatimie, tylko w maju br. na stronę www.fatima.pt zaglądało 56,3 tys. polskich internautów. To rekordowy wynik.

"Dotychczas Polacy dosyć często gościli na stronach naszego sanktuarium, ale liczba tych wizyt nigdy nie była tak duża jak podczas pierwszych trzech tygodni maja br. Poza Włochami, Hiszpanami i Portugalczykami stanowili oni najliczniejszą grupę narodowościową z Europy odwiedzającą Fatimę za pośrednictwem sieci" - powiedziała Leopoldina Simoes.

Wszystkie informacje o historii objawień w Fatimie oraz o aktualnych wydarzeniach w tym sanktuarium maryjnym dostępne są w sześciu wersjach językowych, w tym w języku polskim. Za pośrednictwem strony internetowej przez całą dobę można również oglądać bezpośrednią transmisję z uroczystości odbywających się w kapliczce objawień.

"W maju br. aż 62 proc. odwiedzających oficjalną stronę Fatimy poszukiwało na niej materiałów zdjęciowych" - zaznaczyła rzeczniczka portugalskiego sanktuarium.

Według ekspertów, liczne wejścia Polaków na stronę internetową Fatimy mogły być spowodowane odbywającymi się tam 12 i 13 maja br. uroczystościami dziękczynnymi za beatyfikację Jana Pawła II. "W obu tych dniach odnotowaliśmy największe zainteresowanie internautów naszą stroną w sieci" - potwierdziła Leopoldina Simoes.

Do odwiedzenia strony sanktuarium fatimskiego zachęcać mogła również informacja o rzadkim zjawisku, jakie pojawiło się na niebie po zakończeniu mszy św. 13 maja - różnokolorowej obręczy wokół słońca. Fenomen atmosferyczny widziany był tego dnia tylko w Fatimie i okolicach.

Rzeczniczka sanktuarium poinformowała, że poza licznymi Polakami oglądającymi modlitwy z Fatimy 12 i 13 maja za pośrednictwem internetu w uroczystościach modlitewnych na placu przed bazyliką brało udział 10 grup z Polski.

Od stycznia do maja br. Fatimę odwiedziło 50 polskich grup, liczących 1872 osoby. W tym samym okresie 2010 r. do tego sanktuarium dotarło o 19 grup więcej, z niemal 3 tysiącami Polaków. W całym ubiegłym roku przybyło tam 289 grup z Polski z 12,7 tys. pielgrzymów.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ dmi/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.