Notowania

gaz
30.07.2011 18:17

Już dwie ofiary wybuchu gazu w Pruszkowie

Z budynku ewakuowano około 100 osób, spędziły one noc w lokalach zastępczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

*Strażacy przeszukujący budynek mieszkalny w Pruszkowie, w którym wieczorem doszło prawdopodobnie do wybuchu gazu, odnaleźli ciało drugiej ofiary. Z budynku ewakuowano około 100 osób, spędziły one noc w lokalach zastępczych. *

Jak poinformował Mariusz Mrozek z zespołu prasowego komendy stołecznej policji, po południu w budynku znaleziono ciało drugiej ofiary. Jak dodał, na miejscu policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury. Wcześniej potwierdzono śmierć jednej osoby, prawdopodobnie mieszkańca lokalu, w którym doszło do wybuchu.

Jak poinformował kapitan Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej, strażacy po południu nadal przeszukują gruzowisko. W akcji wykorzystywany jest również ciężki sprzęt m.in. żuraw budowlany.

Na miejscu jest policja i prokurator. Jak powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego KSP, ratownicy chcą też przeszukać budynek od środka. Czekają jednak na opinie biegłego - czy mogą bezpiecznie wejść do uszkodzonych mieszkań.

_ -Wczoraj ewakuowaliśmy w sumie 100 osób. Mamy też informacje, że część mieszkańców jest na wakacjach _ - dodał.

Po akcji służb ratowniczych budynek obejrzą inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy mają ustalić, jak bardzo uszkodzona jest konstrukcja budynku i czy można w nim nadal mieszkać.

Do eksplozji doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze, w bloku przy ulicy Wojska Polskiego. W wyniku eksplozji - jak powiedział rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak - całkowicie zniszczone zostały cztery mieszkania. _ - Kolejne, znajdujące się pod tym, w którym doszło do wybuchu jest poważnie uszkodzone. Uszkodzenia są też w kilku innych mieszkaniach _ - dodał.

Jak przyznał, jedną z rozpatrywanych przyczyn jest eksplozja gazu. _ -To, czy tak było w rzeczywistości ustalają policjanci _ - dodał.

Pożar gasiło 18 jednostek straży pożarnej. Nadal na miejscu jest siedem jednostek. Strażacy dogaszają też pojawiające się podczas usuwania gruzu zarzewia ognia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t97957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wubuch;gazu;w;pruszkowie;jedna;osoba;nie;zyje,69,0,883525.html) Wubuchł gaz. Jedna osoba nie żyje Jedna osoba zginęła w pożarze budynku w Pruszkowie. Strażacy znaleźli ofiarę w budynku, w którym wczoraj doszło do wybuchu gazu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t115194.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;gazu;w;szkole;runely;3;kondygnacje,32,0,841760.html) Wybuch gazu w szkole. Runęły 3 kondygnacje Część budynku zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym uległa zawaleniu, ale nikt nie ucierpiał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t97957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;gazu;w;czestochowie;sa;ranni,56,0,758072.html) Wybuch gazu w Częstochowie. Są ranni Po wybuchu budynek stanął w ogniu, jego konstrukcja zawaliła się.
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz