Notowania

wiadomości
18.04.2011 17:01

Już tylko kilka godzin na przesłanie zdjęcia do portretu papieża

Pozostało już tylko kilka godzin na przesłanie zdjęcia na wielki portret Jana Pawła II, który 1 maja zawiśnie na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - w dniu beatyfikacji Ojca Świętego w Rzymie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pozostało już tylko kilka godzin na przesłanie zdjęcia na wielki portret Jana Pawła II, który 1 maja zawiśnie na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - w dniu beatyfikacji Ojca Świętego w Rzymie. *

Jak poinformował PAP prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł, termin nadsyłania zdjęć mija w poniedziałek o godz. 23.59.

Dodał, że wszyscy, którzy chcą znaleźć się na wielkim portrecie Jana Pawła II, a jeszcze nie wysłali swego zdjęcia, muszą się pospieszyć. Do chwili obecnej swoje zdjęcie wysłało ponad 93 tysiące osób. "To ostatni dzwonek, aby przesłać SMS o treści P na numer 72551 (2 złote netto), a następnie za pośrednictwem strony portretjp2.pl lub MMS-em na numer 664 400 100 (cena według stawek operatorów) dostarczyć swoje zdjęcie" - powiedział.

Każdy, kto dotrzyma terminu i dopełni formalności, już 1 maja będzie mógł odnaleźć w portrecie Jana Pawła II na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej "swoją cząstkę" - dodał Gaweł.

Jak podkreślił prezes Centrum, największy na świecie portret Jana Pawła II będzie się składał z setek tysięcy fotografii Polaków - jego wymiary to 55 x 26 metrów. Będzie wierną kopią portretu beatyfikacyjnego, który zawiśnie na Bazylice św. Piotra w Rzymie.

Jak dodał Gaweł, swoją obecność na portrecie potwierdzili ostatnio m.in. Stanisław Soyka - wokalista i kompozytor oraz aktor filmowy i teatralny Tadeusz Chudecki.

Stanisław Sojka, mówiąc o decyzji zamieszczenia swego zdjęcia na portrecie Jana Pawła II podkreślił, że dane mu było w 2003 roku napisać muzykę do poematu "Tryptyk Rzymski" i spotkał go wielki zaszczyt prapremierowego wykonania fragmentu tego utworu w Watykanie dniu imienin papieża. Z kolei Tadeusz Chudecki powiedział, że często patrzy w niebo i rozmawia z Janem Pawłem II. "Proszę go o pomoc i głęboko wierzę, że teraz jest z nami, jeszcze bardziej niż kiedyś" - dodał.

Jak powiedział dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Piotr Skibiński, jeśli ktoś nie zdąży przesłać swego zdjęcia teraz, ma szanse, by znalazło się ono w multimedialnym portrecie Jana Pawła II, który będzie znajdował się na dużym ekranie elektronicznym w powstającym obecnie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Fotografie te można nadsyłać do 31 maja, korzystając z tej samej procedury co w przypadku portretu na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej.(PAP)

skz/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz