Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński apeluje o wprowadzenie "Warszawskiej Karty Rodziny"

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do warszawskiej Rady
Miasta o przyjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia "Warszawskiej Karty Rodziny". Jak mówił, w
Warszawie rodziny powinny być zachęcane do tego, by mieć dzieci oraz by stolica była przyjazna
wobec rodzin.

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do warszawskiej Rady Miasta o przyjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia "Warszawskiej Karty Rodziny". Jak mówił, w Warszawie rodziny powinny być zachęcane do tego, by mieć dzieci oraz by stolica była przyjazna wobec rodzin. *

Rada Warszawy ma w czwartek zdecydować m.in. o wprowadzeniu "Warszawskiej Karty Rodziny".

"Apeluję do rady o to, aby tę uchwałę podjęła. Ona jest niewystarczająca, ale trzeba od czegoś zacząć. Jeżeli to się zacznie, to będzie to będzie bardzo dobre zdarzenie" - powiedział prezes PiS na czwartkowym briefingu prasowym.

Według niego "w Warszawie powinno być tak, żeby rodziny były zachęcane do tego, by mieć dzieci, by Warszawa była naprawdę przyjazna wobec rodzin".

Zdaniem Kaczyńskiego jest rzeczą ogromnie ważną, aby rodziny wielodzietne, te które mają co najmniej troje dzieci, miały istotne wsparcie.

"Żeby im było po prostu łatwiej żyć, łatwiej wychowywać dzieci. Nie ma dzisiaj większego prezentu dla Polski niż dzieci" - powiedział szef PiS. Dodał, że obecnie w Polsce jest o wiele za mało dzieci i naszemu krajowi grozi "ostra depopulacja" i trzeba "robić wszytko, żeby temu procesowi zapobiec".

"Władze Warszawy mogą zrobić tutaj bardzo wiele. Niestety długo zwlekały, ale miejmy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie początkiem czegoś nowego, z czego będziemy mogli się cieszyć" - powiedział prezes PiS.

"Warszawska Karta Rodziny" ma dotyczyć mieszkających w stolicy dzieci i młodzieży, jeżeli ich rodzice (lub samotny rodzic) rozliczają w mieście podatek PIT. Kolejną grupę stanowią dzieci w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz osoby opuszczające ją po osiągnięciu pełnoletności (do 20. roku życia). Obejmie też mieszkających w mieście studentów (do ukończenia 26. roku życia), jeśli rozliczają tu podatek PIT albo gdy robią to ich rodzice (lub samotny rodzic). (PAP)

mzk/ ajg/ mok/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)