Notowania

Kaczyński chce dobrowolności OFE

Prezes PiS uważa, że każdy powinien mieć możliwość wyboru, czy chce być w ZUS czy OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Należy skończyć z udawaną debatą o OFE i przyjąć projekt PiS, zakładający m.in. możliwość wyboru między OFE a ZUS - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński. *

Według Kaczyńskiego dyskusja na temat OFE, prowadzona przez _ skompromitowany, słabnący rząd i twórców reformy emerytalnej, jest nieodpowiedzialną grą, która wystawia Polskę i Polaków na ataki spekulacyjne i negatywną reakcje rynków _, co może doprowadzić do _ tragedii _. Według Kaczyńskiego należy skończyć z tą udawaną debatą i przyjąć propozycję PiS, zakładającą dobrowolne uczestnictwo w OFE.

_ - Nie można pozwolić, by nieudolna polityka Donalda Tuska była nadal finansowana przez obywateli, bo do tego zamiary rządu się sprowadzają. Zamach na OFE ma pozwolić Platformie Obywatelskiej trwać i nic nie robić. Za nasze pieniądze, za pieniądze Nas wszystkich _ - uważa prezes PiS.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t122700.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zmiany;w;ofe;przy;dziedziczeniu;stracimy;nawet;220;tysiecy;zlotych,191,0,773311.html) Zmiany w OFE. Przy dziedziczeniu stracimy nawet 220 tysięcy złotych
Jego zdaniem, ostatnie wypowiedzi minister pracy Jolanty Fedak świadczą o poparciu dla projektu PiS. Kaczyński podkreślił, że rynki, przyglądające się jak _ elity w Polsce w nieodpowiedzialny sposób publicznie dyskutują o OFE, mogą być wobec Polski i Polaków bezwzględne _. _ Nie chcemy rankingów Polski, nie chcemy żeby obywatele Polski płacili coraz większe raty kredytów, a do tego prowadzi nieodpowiedzialna debata prowadzona przez PO i Leszka Balcerowicza _ - uważa Kaczyński.

Kaczyński przypomniał, że podstawowymi zasadami projektu PiS jest wprowadzenie możliwości wyboru przez ubezpieczonego pomiędzy OFE a ZUS w odniesieniu do składki obecnie stanowiącej tzw. drugi filar. Zakłada też możliwość samodzielnego decydowania o wysokości składki, która trafia do OFE oraz zmiany tej wysokości co dwa lata, w zależności od wyników inwestycyjnych. Projekt PiS został złożony w Sejmie na początku stycznia.

Rządowy projekt, który obecnie jest w konsultacjach społecznych, zakłada, by zamiast 7,3-procent składki emerytalnej do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafiało 2,3 procent. Pozostałe 5 procent ma być księgowane na kontach osobistych w ZUS.

Tagi: obniżenie składki do ofe, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz