Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński dla PAP: nie jestem zaskoczony powstaniem klubu PJN

0
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek PAP, że nie jest
zaskoczony powstaniem klubu Polska Jest Najważniejsza. Dodał, że czuje "absmak" w związku z tym, że
politycy tego klubu kontaktowali się z posłem PO Januszem Palikotem.

bEiOFKbp

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek PAP, że nie jest zaskoczony powstaniem klubu Polska Jest Najważniejsza. Dodał, że czuje "absmak" w związku z tym, że politycy tego klubu kontaktowali się z posłem PO Januszem Palikotem.

"Sądzę, że ich przyszłość będzie podobna do Prawicy Rzeczypospolitej czy innych tego rodzaju przedsięwzięć. Tam jednak nie było tego absmaku, takiego przerażającego absmaku" - powiedział PAP Kaczyński, poproszony o komentarz do tego, że grupa byłych posłów PiS we wtorek założyła klub Polska Jest Najważniejsza.

"Jedna sprawa jest tu istotna, bo cała reszta nie jest zaskakująca - informacje o kontaktach z Palikotem takich osób jak pani Joanna Kluzik-Rostkowska - są strasznie smutne. Pokazują, że nie ma tu żadnych reguł i nieprawdopodobny wręcz poziom zakłamania" - powiedział szef PiS.

bEiOFKbr

Kaczyński stwierdził, że Kluzik-Rostkowska "jeszcze do niedawna przysięgała o swojej lojalności" i zabiegała, żeby być wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PiS. "Jednocześnie odwoływała się i teraz jeszcze się odwołuje do pamięci mojego brata, człowieka, który był traktowany przez Palikota jak wszyscy wiedzą" - powiedział prezes PiS

Janusz Palikot pytany w poniedziałek w TVN24, czy nie połączy sił ze stowarzyszeniem Polska Jest Najważniejsza, odparł, że proponował to dwójce jego członków, ale odmówili. Potwierdził, że rozmawiał z Pawłem Poncyljuszem i Joanną Kluzik-Rostkowską.

Tomasz Grodecki (PAP)

tgo/ mok/ bk/

bEiOFKbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)