Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński spotkał się z ambasadorami państw UE

0
Podziel się

#
dochodzi wypowiedź europosła Adama Bielana po zakończeniu spotkania
#

bEiKTYXp

# dochodzi wypowiedź europosła Adama Bielana po zakończeniu spotkania #

26.05. Warszawa (PAP) - W środę po południu kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński spotkał się z ambasadorami państw UE. Rozmawiał z nimi na temat swojej wizji polityki europejskiej.

Kaczyński rozmawiał z przedstawicielami państw Wspólnoty w ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Kraj ten obecnie przewodniczy Unii Europejskiej.

bEiKTYXr

W spotkaniu uczestniczyli też europosłowie PiS Paweł Kowal, Konrad Szymański i Adam Bielan. "Ambasadorowie są zainteresowani poglądami na politykę zagraniczną i europejską kandydata na urząd prezydencki. Temu ma służyć to spotkanie - przypomnieniu naszego stanowiska" - powiedział PAP Szymański.

Kaczyński miał też wygłosić krótkie przemówienie skierowane do dyplomatów i odpowiadać na ich pytania. Ta część spotkania była zamknięta dla mediów.

Po zakończeniu spotkania europoseł Adam Bielan powiedział PAP, że Kaczyński mówił ambasadorom m.in. o obecnej sytuacji gospodarczej Unii i wyzwaniach jakie przed nią stoją.

"Jarosław Kaczyński poruszając temat przyszłego budżetu Unii podkreślał, że zasada solidarności jest jedną z najważniejszych zasad, które ją ufundowały. Mówił też, że nie można na dłuższą metę tolerować tak dużych dysproporcji w rozwoju poszczególnych krajów Unii, jak to jest w tej chwili" - relacjonował.

bEiKTYXx

Podczas spotkania dyplomaci rozmawiali z Jarosławem Kaczyńskim również o terminie wejścia Polski do strefy euro. "Jarosław Kaczyński mówił, że obecnie nie da się określić konkretnej daty. Podkreślał, że kłopoty gospodarcze Polski byłyby znacznie większe, gdyby Polska była w strefie euro" - powiedział Bielan.

Według europosła, kandydat PiS na prezydenta odpowiadał też na pytania dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej. "Jarosław Kaczyński opowiedział się za jej utrzymaniem. Wskazał na konieczność sprawiedliwego traktowania rolników z różnych krajów Unii. Powiedział, że nie chce podziału Europy na starą i nową, bo może to prowadzić do niebezpiecznego, jego zdaniem, procesu budowy Europy dwóch prędkości" - mówił. europoseł.

Bielan dodał, że Kaczyński zwrócił uwagę na konieczność zrealizowania takich projektów jak gazociąg Nabucco oraz na to, że Unia mogłaby skorzystać na przystąpieniu do Wspólnoty Ukrainy.

Według Bielana, Jarosław Kaczyński mówił też "o procesie demokratyzacji wewnątrz Rosji i o konieczności kontynuacji procesu destalinizacji tego kraju". (PAP)

bEiKTYXy

tgo/ mok/ jra/

bEiKTYXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)