Notowania

wojna w libii
09.08.2011 17:21

Kaddafi oskarża NATO o masakrę cywilów

85 osób zginęło podczas nalotów lotniczych w wiosce pod miastem Zlitan, 150 km na wschód od stolicy Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Musa Ibrahim, rzecznik rządu Muammara Kaddafiego, powiedział, że nalotów na wioskę Nadżar pod Zlitanem dokonano w celu umożliwienia rebeliantom wejścia do Zlitan od południa. Dodał, że trzy bomby zabiły 33 dzieci, 32 kobiety i 20 mężczyzn z 12 rodzin. Zajście nazwał _ masakrą _.

NATO uzasadniło nalot, którego dokonało w nocy z poniedziałku na wtorek, podkreślając, że nie ma dowodów na śmierć cywilów w tej akcji. _ - Nie mamy na tym etapie dowodów, że są ofiary cywilne _ - powiedział rzecznik natowskiej operacji libijskiej pułkownik Roland Lavoie na wideokonferencji z Neapolu, gdzie mieści się kwatera główna operacji.

Powiedział, że cel ataku NATO _ był uzasadniony _, gdyż składał się z dwóch starych budynków rolniczych wykorzystywanych w celach militarnych przez siły lojalne wobec Kadafiego. _ Był to cel jawnie wojskowy _ - powiedział rzecznik.

Wcześniej libijska telewizja państwowa pokazała zwęglone ciała kilkorga dzieci mówiąc, że zginęły w nalocie NATO na wioskę leżącą około 150 km na wschód od Trypolisu. Telewizja nie podała dokładnej liczby osób zabitych i rannych, twierdząc, że były ich dziesiątki, i informując, że ofiary pochodziły ze wsi Nadżar w pobliżu miasta Zlitan, gdzie NATO zintensyfikowało ataki na siły libijskiego rządu.

W telewizji pokazano spalone ciała co najmniej trojga dzieci w wieku poniżej 10 lat. Pokazano też opatrywanie w szpitalu rannej kobiety i dzieci. Rząd Muammara Kaddafiego ogłosił trzydniową żałobę po ofiarach - podała państwowa telewizja.

Niewymieniony z nazwiska przedstawiciel NATO potwierdził, że Sojusz atakował cel w okolicach miasta Zlitan w poniedziałek wieczorem. Nie był w stanie powiedzieć, czy chodziło o to samo miejsce, o którym mówiła libijska telewizja. _ - Nie możemy potwierdzić doniesień o ofiarach cywilnych, lecz zawsze ubolewamy z powodu śmierci cywilów. NATO stara się unikać takich ofiar w odróżnieniu od Kadafiego, który celowo atakuje ludność cywilną _ - powiedział przedstawiciel NATO cytowany przez agencję Reuters.

Wojna w Libii. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;znow;bombarduje;rezydencje;kaddafiego,145,0,851857.html) NATO znów bombarduje rezydencję Kaddafiego Znad ufortyfikowanej rezydencji libijskiego przywódcy unosi się dym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t137625.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/1000;ofiar;w;misracie;tragiczny;bilans,53,0,814133.html) 1000 ofiar w Misracie. Tragiczny bilans Partyzanci otoczeni są przez siły lojalne wobec przywódcy Libii Muammara Kadafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t136266.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;nalotach;nato;gina;cywile;sprawdzimy,104,0,803944.html) W nalotach NATO giną cywile? "Sprawdzimy" NATO bada doniesienia o śmiertelnych ofiarach nalotów humanitarnych na Trypolis.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz