Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kalinowski nie daje szans na reelekcję L. Kaczyńskiemu

0
Podziel się

Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski ocenia, że
Lech Kaczyński nie ma szans na ponowny wybór na prezydenta w zbliżających się wyborach. Zapewnił,
że własnego kandydata na prezydenta wystawi PSL. Nie wiadomo jeszcze, kto nim będzie.

bDSdJuUl

Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski ocenia, że Lech Kaczyński nie ma szans na ponowny wybór na prezydenta w zbliżających się wyborach. Zapewnił, że własnego kandydata na prezydenta wystawi PSL. Nie wiadomo jeszcze, kto nim będzie.

"Powiem szczerze, ja szans prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w tych wyborach nie daję, oczywiście z całym szacunkiem do urzędu prezydenckiego" - oświadczył Kalinowski w piątek w Katowicach, gdzie uczestniczył w otwarciu swojego biura poselskiego.

Kalinowski, pytany na konferencji prasowej, czy jego partia jest gotowa do wyścigu o prezydenturę, odpowiedział, że "bardziej niż wszystkie inne ugrupowania". Ocenił, że inne partie mają z tym problem.

bDSdJuUn

Platforma Obywatelska - jak się wyraził - "ma gorączkę", bo ciągle nie wiadomo, kto będzie jej kandydatem. Wszyscy powtarzają, że naturalnym kandydatem PO jest Donald Tusk, pojawiają się głosy, by jednak nie ubiegał się o urząd prezydenta, bo bez przywództwa obecnego lidera partia może mieć wielkie kłopoty - wskazał eurodeputowany.

"Czyli problem jest w samej Platformie. Problemy na lewicy jeszcze większe, tu już zupełnie nic nie wiadomo, a jeszcze wewnętrzne kwestie przywództwa tutaj też odgrywają rolę" - zaznaczył.

Kłopot - w opinii Kalinowskiego - ma też PiS. Ja mówił, w tej partii "wszystko jest osadzone na obecnym prezydencie Lechu Kaczyńskim", ale choć prezydent ostatnio zyskał w sondażach, to w opinii Kalinowskiego, nie ma on szans na kolejną kadencję.

Kalinowski przypomniał, że PSL zawsze w wyborach prezydenckich miał kandydata, tak będzie i tym razem. "W odpowiednim momencie ten kandydat będzie państwu przedstawiony" - powiedział.(PAP)

bDSdJuUt

kon/ par/ jbr/

bDSdJuUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)