Notowania

wiadomości
09.03.2012 15:56

Kalisz: Działacze Ruchu Palikota przechodzą do SLD

Około czterdziestu działaczy Ruchu Palikota z regionu kaliskiego zdecydowało o przejściu do SLD. Siedmioro z nich poinformowało o tym dziennikarzy na konferencji prasowej w Kaliszu. "Ruch Palikota ma się dobrze" - zapewnia jednak rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Około czterdziestu działaczy Ruchu Palikota z regionu kaliskiego zdecydowało o przejściu do SLD. Siedmioro z nich poinformowało o tym dziennikarzy na konferencji prasowej w Kaliszu. "Ruch Palikota ma się dobrze" - zapewnia jednak rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek.

Dotychczasowy wiceprzewodniczący RP w okręgu kaliskim Łukasz Waniak podkreślił, że do SLD odchodzi praktycznie połowa najbardziej aktywnych działaczy, współtwórców partii Palikota w regionie. Według niego liczba osób myślących o odejściu z Ruchu stale wzrasta i wkrótce może to być połowa członków w okręgu, czyli 70 osób.

"Jesteśmy dziś świadkami początku końca RP. Dziś nastąpiło gigantyczne tąpnięcie w okręgu nr 36 (kaliskim) - odeszli członkowie zarządów największych klubów. To dopiero początek tych zmian, wierzchołek góry lodowej, w którą za chwilę uderzy łajba Janusza Palikota" - powiedział Waniak.

Jak podkreślił, o przejściu działaczy RP do SLD zdecydowało kilka powodów. Podstawowym, mówił, jest łamanie statutu przez Palikota i zarząd krajowy ugrupowania. "Ruch Palikota stał się dziś praktycznie przybudówką PO i nie ma nic wspólnego z lewicą. To jest partia liberalno-prawicowa, a podszywanie się pod lewicę jest po to, by ją skompromitować" - powiedział Waniak.

Nowi sympatycy SLD uważają, że statut RP nie jest w ogóle przestrzegany, a jego postanowienia są często łamane. Na znak protestu, w obecności dziennikarzy, zniszczyli go w niszczarce do papieru.

Byli działacze Ruchu zaapelowali do wszystkich posłów RP, żeby "nie dali się zwieść, politycznie oszukać i nie pozwolili, aby Janusz Palikot nadal ich wykorzystywał". "Nie bądźcie biernymi, bezmyślnymi narzędziami do pozyskiwania głosów" - apelowali młodzi działacze.

Obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący SLD Leszek Aleksandrzak powiedział dziennikarzom, że ludzie, startujący w wyborach z list RP, finansujący kampanię z własnych środków, zostali dzisiaj pousuwani ze struktur partyjnych.

"Według mnie był to główny powód wewnętrznego buntu, który jest tłumiony na szczeblu centralnym i w klubie parlamentarnym, który według Palikota jest masą, z którą nie trzeba się liczyć. Palikot interpretuje statut, regulamin klubu, jest jedynym decydentem" - uważa Aleksandrzak.

Waniak poinformował, że o zamiarze przejścia grupy działaczy do SLD osobiście poinformował Janusza Palikota.

Rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek powiedział PAP, że Waniak był w konflikcie "o charakterze ambicjonalnym" z kaliskim posłem Ruchu Krzysztofem Kłossowskim. "Sąd koleżeński miał właśnie podjąć decyzję o wykluczeniu pana Łukasza Waniaka z partii. Wystąpienie to jego naturalny w tej sytuacji ruch, ucieczka przed decyzją sądu koleżeńskiego" - powiedział Rozenek.

Według niego, cała sytuacją jest "dosyć komiczną próbą dokuczenia Ruchowi Palikota przez SLD". "Ruch Palikota ma się dobrze, nie zwijamy się - przeciwnie - rozwijamy się, przybył nam wczoraj jeden poseł (Łukasz Gibała, który opuścił szeregi PO - PAP), przybywa nam członków" - powiedział.

Jak zaznaczył Rozenek, codziennie do partii wstępuje "kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, które w swoim życiorysie mają obecność w SLD". "Nikt jednak z tego powodu nie robi konferencji prasowych, bo byłoby to komiczne po prostu" - dodał. (PAP)

zak/ mzk/ par/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz