Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kamień Pomorski w żałobie po śmiertelnym wypadku

0
Podziel się

Na budynkach instytucji publicznych w Kamieniu Pomorskim
(Zachodniopomorskie) w czwartek opuszczono do połowy flagi z kirem. W środę pijany kierowca
spowodował wypadek, którym zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne.

bEhRFqrV

Na budynkach instytucji publicznych w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie) w czwartek opuszczono do połowy flagi z kirem. W środę pijany kierowca spowodował wypadek, którym zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej miasta flagi będą wisieć przez kolejne trzy dni. W czwartek w południe rozległy się w mieście syreny alarmowe.

Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński zaapelował do mieszkańców miasta, by do 4 stycznia zachowali reguły okresu żałoby i powstrzymali się w tym czasie od organizowania imprez rozrywkowych.

bEhRFqrX

Zaplanowane na 5 stycznia uroczystości związane z obchodami 740-lecia nadania Kamieniowi Pomorskiemu praw miejskich ograniczą się jedynie do mszy świętej, która zostanie odprawiona również w intencji ofiar wypadku i ich bliskich.

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim kierowane przez 26-latka bmw wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. Na miejscu zginęło pięć dorosłych osób. 9-letni chłopiec zmarł w kamieńskim szpitalu podczas reanimacji. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka przebywają w szpitalu w Szczecinie; stan chłopca jest bardzo ciężki.

W czwartek zaplanowano przesłuchania sprawcy wypadku. Dojdzie do niego prawdopodobnie około godz. 14. Może usłyszeć zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, mężczyźnie jeszcze w środę pobrano krew, która z pewnością będzie zbadana także pod kątem obecności narkotyków. (PAP)

bEhRFqsd

epr/ abr/ mag/

bEhRFqsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)