Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy
14.05.2010 18:21

Kamień węgielny pod nowy budynek Wydziału Biologii UG

W 2011 r. oddana zostanie do użytku nowa siedziba Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W piątek wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

Podziel się
Dodaj komentarz

W 2011 r. oddana zostanie do użytku nowa siedziba Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W piątek wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

Jak poinformowała rzecznik prasowy UG Beata Czechowska-Derkacz, inwestycja to część projektu obejmującego także budowę Wydziału Chemii UG. Na oba te przedsięwzięcia gdańska uczelnia otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 236 mln zł.

Budowa budynków Wydziału Chemii i Biologii UG to druga, pod względem wielkości dotacji unijnej inwestycja w kraju w zakresie szkolnictwa wyższego w latach 2007-2013, po Centrum Nowych Technologii Ochota - projekcie Uniwersytetu Warszawskiego.

Koszt budowy Wydziału Biologii UG wyniesie 69 mln zł.

Nowy budynek Wydziału Biologii UG będzie miał powierzchnię ponad 23 tys. metrów kwadratowych. Obiekt składać się będzie z dwóch czterokondygnacyjnych skrzydeł oraz jednego skrzydła pięciokondygnacyjnego, które zostaną połączone wspólnym holem.

W placówce znajdą się m.in. aule, sale wykładowe, sale do ćwiczeń, laboratoria i pracownie specjalistyczne. Część powierzchni wykorzystana będzie na szklarnie i pomieszczenia dla ptaków.

Wydział Biologii UG obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia. Studiuje na nim blisko 660 studentów. Kadrę naukowo-dydaktyczną stanowi zespół 119 nauczycieli akademickich, w tym 12 profesorów tytularnych.

Budowa Wydziału Chemii UG rozpocznie się latem tego roku i zakończy w 2012 r. (PAP)

rop/ abe/

Tagi: nowy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz