Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowe
26.03.2006 12:26

Kamiński: Europa potrzebuje nowego, konserwatywnego głosu

Frakcja reprezentująca konserwatystów powinna powstać w Parlamencie Europejskim w tym roku - powiedział w niedzielę PAP europoseł Michał Kamiński (PiS).

Podziel się
Dodaj komentarz

Frakcja reprezentująca konserwatystów powinna powstać w Parlamencie Europejskim w tym roku - powiedział w niedzielę PAP europoseł Michał Kamiński (PiS).

Kamiński uważa, że w Europie powinien zaistnieć nowy sojusz polityczny partii sceptycznie nastawionych do pogłębionej integracji europejskiej, której zwolennikami są dwie największe frakcje w Parlamencie Europejskim: Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci (EPL) i Grupa Socjalistyczna (PSE).

"W Europie potrzebny jest konserwatywny głos zdrowego rozsądku, który będzie mówił: integracja europejska - tak, współpraca europejska - tak, ale państwo federalne - nie" - tak europoseł skomentował podaną przez sobotnią "Rzeczpospolitą" informację na temat planów utworzenia w Parlamencie Europejskim nowej grupy politycznej, "European Conservatives".

Odpowiadając na pytanie, kiedy powstanie nowa frakcja, Kamiński odrzekł: "Na pewno w tym roku".

Kamiński potwierdził, że utworzenie sojuszu będzie tematem rozmów ministra spraw zagranicznych w konserwatywnym gabinecie cieni w Parlamencie Europejskim, Williama Hague, z polskimi politykami. Według "Rz", mają to być: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Kazimierz Marcinkiewicz i marszałek Sejmu Marek Jurek. Hague ma przyjechać do Warszawy w poniedziałek.

Eurodeputowany PiS zastrzegł, że za wcześnie jest mówić o składzie czy liczebności nowej frakcji. (PAP)

zan/ och/ hes/

Tagi: nowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz