Notowania

parlamnet europejski
26.04.2008 11:46

Kamiński: Jakiś inny Kamiński rozmawiał z Rzeczpospolitą

Michał Kamiński na razie nie chce wypowiadać się, czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach do PE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prezydencki minister Michał Kamiński na razie nie chce wypowiadać się, czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- _ Ja się w tej sprawie na razie nie chcę wypowiadać. Jest jeszcze dużo czasu do wyborów do Parlamentu Europejskiego _ - powiedział Kamiński w TVP Info, komentując informację - _ Rzeczpospolitej _, która napisała, że Kamiński będzie ubiegał się o mandat europosła.

- _ Rzeczpospolita _ podała, że Kamiński potwierdza tę informację. - _ Taka zresztą była umowa, że do Kancelarii Prezydenta idę tylko na dwa lata, a potem będę mógł wrócić do Brukseli _ - cytuje dziennik prezydenckiego ministra.

- _ Jestem zdziwiony publikacją "Rzeczpospolitej", a zwłaszcza tym, że jestem w niej cytowany, bo z "Rzeczpospolitą" na ten temat nie rozmawiałem, być może jakiś inny Michał Kamiński rozmawiał z "Rzeczpospolitą" _ - komentował w TVP Info Kamiński.

Dodał, że sprawa jest dla niego - _ dość szokująca _, ponieważ - jak powiedział - - _ stanowi delikatnie rzecz ujmując jaskrawe naruszenie jakichkolwiek norm dziennikarskich _. - _ Zastanawiam się jakie są motywy, które kierują Rzeczpospolitą, by w jakiś dziwnych intrygach uczestniczyć _ - zaznaczył.

| Michał Kamiński jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta od 23 lipca 2007 roku. Odpowiada za politykę medialną. Aby objąć to stanowisko Kamiński zrzekł się mandatu europosła, która sprawował od czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2004 roku. Wcześniej w 2003 roku był szefem delegacji obserwatorów PiS w Parlamencie Europejskim. Kamiński jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, należy do Komitetu Politycznego partii. |
| --- |

Według informacji - _ Rzeczpospolitej _, również obecna szefowa Kancelarii PrezydentaAnna Fotyga"przymierza się do kandydowania" do Parlamentu Europejskiego. Fotyga także zdobyła mandat europosła w wyborach w 2004 roku, zrzekła się go w 2005 roku, gdy została sekretarzem stanu w MSZ, a następnie (w 2006 roku) ministrem spraw zagranicznych.

Tagi: parlamnet europejski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne