Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kamiński: wypowiedź Putina o Katyniu nie jest sukcesem

0
Podziel się:

Nie jest sukcesem to, że prezydent Rosji
Władimir Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi, że Katyń
był zbrodnią stalinowską, bo to przyznał 20 lat temu I sekretarz
KPZR Michaił Gorbaczow - ocenił minister w Kancelarii Prezydenta
Michał Kamiński w środę TVPinfo.

*Nie jest sukcesem to, że prezydent Rosji Władimir Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi, że Katyń był zbrodnią stalinowską, bo to przyznał 20 lat temu I sekretarz KPZR Michaił Gorbaczow - ocenił minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński w środę TVPinfo. *

Szef SZ Radosław Sikorski w środę w wywiadzie dla TVN24 powiedział, że Władimir Putin w rozmowie z Donaldem Tuskiem, podczas jego wizyty w Moskwie, mówił o Katyniu jako o zbrodni stalinowskiej.

"W rozmowie premiera Tuska z prezydentem Putinem padło słowo +Katyń+, ale nie z inicjatywy premiera Tuska. Sam prezydent Putin powiedział o Katyniu, co w okresie, w którym pojawiały się w gazetach rosyjskich skandaliczne artykuły o tym, jakoby to Niemcy byli sprawcami Katynia, było ciekawe i ważne, bo prezydent Putin mówił o Katyniu jako o zbrodni stalinowskiej" - mówił Sikorski.

"20 lat temu powiedział to Michaił Gorbaczow, teraz mówi to Putin i my się mamy z tego cieszyć? Ja na miejscu Sikorskiego bym tego argumentu nie używał. To nie jest sukces, to jest oczywiste" - powiedział Kamiński w TVPinfo. Jego zdaniem, równie dobrze Putin mógłby oświadczyć, że Polska jest krajem niepodległym.

Kamiński zaznaczył, że "skrajne środowiska w Rosji to kwestionują, ale - jak podkreślił - dobrze, że Putin tego nie robi". Jego zdaniem, "problemem jest to, że Putin odmówił uznania Katynia jako zbrodni ludobójstwa".

Jak podkreślił prezydencki minister, "Rosjanie nie współpracowali z polskimi historykami i prokuratorami w dziedzinie śledztwa w sprawie Katynia". "To są realne problemy" - ocenił. (PAP)

lug/ par/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)