Notowania

mafia we włoszech
02.12.2012 08:48

Kamorra wspiera neapolitańskich artystów

Takie są ustalenia śledztwa, w wyniku którego aresztowano 12 mafiosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Aresztowanie Michele Zagari bosa kamorry

Kamorra sponsoruje piosenkarzy, wykonawców tradycyjnych neapolitańskich ballad i piosenek w rytmie disco oraz zmusza lokalne stacje telewizyjne i radiowe do nadawania ich utworów. Takie są ustalenia śledztwa, w wyniku którego aresztowano 12 mafiosów.

Włoskie media poinformowały, że na wniosek prokuratury do walki z mafią w Neapolu karabinierzy aresztowali w rejonie tego miasta mafiosów i ich pomocników z gangu powiązanego z najpotężniejszym klanem kamorry, Casalesi.

Oprócz zwyczajowej działalności przestępczej, jaką jest wymuszanie haraczy i handel narkotykami, zajmowali się oni także muzyką. Zmuszali tamtejsze stacje radiowe i telewizyjne do nadawania piosenek i teledysków swych podopiecznych, a organizatorów festynów i innych publicznych imprez oraz restauratorów do zapraszania tych właśnie popularnych wykonawców muzyki pop i disco. Ten gatunek neapolitańskiej muzyki nosi nazwę: neomelodica.

W niektórych utworach można odnaleźć apologię mafii i bezpośrednie odniesienia do przestępczego stylu życia. Wśród artystów, których mafia kazała angażować, była narzeczona przebywającego w więzieniu bossa Giuseppe Esposito znana pod artystycznym pseudonimem Ida D'Amore.

Śledztwo wykazało, że artyści ci dostawali tylko część swoich gaż. Większość ich honorariów trafiała do kasy mafijnego klanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowano dwudziestoletniego szefa mafii Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.
Tak uczcili wyjście na wolność bossa mafii Na to, że na południu Włoch powszechnym zwyczajem jest oddawanie hołdów szefom kamorry.
"Bestia" za kratami. Wpadł przez rodzinę Włoska policja aresztowała Francesca Matrone _ Bestię _, jednego z szefów neapolitańskiej mafii.
Tagi: mafia we włoszech, kamorra, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz