Notowania

afganistan
30.03.2010 20:11

Kanada wyznaczyła termin wyjścia z Afganistanu

USA miały nadzieję, że Kanadyjczycy przedłużą swoją misję wojskową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marcn/CC/Flickr)

Kanadyjska misja wojskowa w Afganistanie zakończy się w 2011 rok - p*owiedział sekretarz stanu USA Hillary Clinton premier Kanady Stephen Harper. USA miały nadzieję, że dojdzie do jej przedłużenia.*

Clinton, występując w poniedziałek w kanadyjskiej telewizji, poinformowała, że USA chciałyby, aby kanadyjskie wojska pozostały w Afganistanie po 2011 roku i zasugerowała, że charakter misji mógłby się zmienić z bojowego na szkoleniowy, bądź logistyczny.

Rzecznik kanadyjskiego premiera Dimitri Soudas poinformował, że Harper zapowiedział już amerykańskiej sekretarz stanu, że po 2011 roku Kanada będzie zaangażowana w Afganistanie jedynie w misję cywilną, nakierowaną głównie na pomoc i odbudowę tego kraju.

Z kolej kanadyjski minister spraw zagranicznych Lawrence Cannon, komentując wypowiedź Clinton, wykluczył na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem, aby kanadyjska misja wojskowa pozostała w Afganistanie po 2011 roku. Dodał jednocześnie, że sprawa ta nie powinna wywołać napięć pomiędzy Waszyngtonem a Ottawą.

Kanadyjski parlament zaakceptował pobyt liczącego 2900 żołnierzy kontyngentu w Afganistanie do końca 2011 roku. Kanada straciła w tym kraju 141 żołnierzy i jednego dyplomatę.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz