Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kandydat PiS na prezydenta Poznania: nie poprę nikogo w II turze

0
Podziel się

Tadeusz Dziuba, kandydat PiS, który w wyborach na prezydenta Poznania uzyskał
trzeci wynik po Ryszardzie Grobelnym (niezależny) i Grzegorzu Ganowiczu (PO), zapowiada, że nie
będzie głosował w drugiej turze i nie rekomenduje swoim wyborcom żadnego z kandydatów.

bEhdBqUl

Tadeusz Dziuba, kandydat PiS, który w wyborach na prezydenta Poznania uzyskał trzeci wynik po Ryszardzie Grobelnym (niezależny) i Grzegorzu Ganowiczu (PO), zapowiada, że nie będzie głosował w drugiej turze i nie rekomenduje swoim wyborcom żadnego z kandydatów.

Urzędujący prezydent Poznania Ryszard Grobelny (niezależny) wygrał I turę wyborów na prezydenta miasta z poparciem 49,52 proc. W drugiej turze spotka się z kandydatem PO Grzegorzem Ganowiczem, który uzyskał 21,53 proc. głosów. Kandydat PiS, były wojewoda Tadeusz Dziuba uzyskał 14 proc. głosów.

"Obaj kandydaci w drugiej turze wyborów reprezentują to samo środowisko polityczne, tę samą grupę interesów. To jest łagodny spór w rodzinie i nie daje żadnej szansy wyboru, bo nie ma żadnej alternatywy. Z tego wynika, że prognoza dla Poznania jest kiepska - miasto prowincjonalnieje" - powiedział.

bEhdBqUn

Jak zadeklarował, po raz pierwszy od 20 lat nie pójdzie na wybory, by głosować na prezydenta Poznania, bo obaj kandydaci nie spełniają jego oczekiwań. "Oczywiście nie będę wzywał do poparcia jakiegokolwiek kandydata, bo każdy z nich reprezentuje akurat to, co ja uważam za szkodliwe dla Poznania" - powiedział.

Jak ocenił, poznaniacy głosowali na obu kandydatów, bo nie mieli wystarczającej wiedzy m.in. o prowadzonych i planowanych w Poznaniu inwestycjach dotyczących np. polityki transportowej i mieszkaniowej. "Następnych czterech lat Poznań już raczej nie przeżyje: będzie taki zawał, że dokonanie zwrotu i zmiany polityki komunalnej będzie bardzo trudne" - powiedział.

Tadeusz Dziuba uzyskał w wyborach mandat miejskiego radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości. (PAP)

rpo/ ju/ jra/

bEhdBqUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)