Trwa ładowanie...
bDUAuvph

Notowania

Pis – Wszystkie wiadomości

39
17.04.2021 13:16

PSL. RZĄD
 / 
PSL ujawnia zarobki kolejnych "Obajtków" z PIS

Antoni Duda, stryj Andrzeja Dudy, a także Maciej Zaborowski, członek rady nadzorczej PZU czy Wojciech Jasiński, były prezes PKN Orlen oraz inni byli działacze PIS-u - dorobili się na państwowych posadach łącznie 210 mln zł - wylicza PSL.

96
13.04.2021 20:33

GÓRNICY
 / 
Transformacja energetyczna. Górnicy z gwarancją zatrudnienia do emerytury

Górnicy dostaną gwarancję zatrudnienia w kopalniach do emerytury, a do tego pakiet osłonowy. Takie zapisy pojawią się w ustawie dot. funkcjonowania górnictwa po transformacji energetycznej, nad którą pracuje rząd.

203
13.04.2021 19:36

SEJM
 / 
PiS przegrywa głosowanie. Posłowie koalicji razem z opozycją

Komisja Zdrowia odrzuciła w pierwszym czytaniu projekt ustawy o tzw. planach siedmioletnich w ochronie zdrowia, według których z góry określano by, za jakie zabiegi zapłaci NFZ. O wyniku zdecydowały głosy dwóch posłów koalicji.

11
13.04.2021 16:30

GOSPODARKA
 / 
Krajowy Plan Odbudowy coraz bliżej. Rząd chce zakończyć prace "po 20 kwietnia"

Do 30 kwietnia projekt Krajowego Planu Odbudowy musi trafić do Komisji Europejskiej. Rząd chce zakończyć prace "po 20 kwietnia", a pierwsze założenia programu pokazać w maju.

24
10.04.2021 13:46

500+
 / 
Dyrektorka MOPS-u o 500+: "doszło do kupienia głosów". Mimo to programu broni

Jedna z dyrektorek MOPS-u chwali program 500+. Anonimowo, bo uważa, że to sprawa polityczna. Podkreśla, że nie jest jej po drodze z rządem PiS, ale programu "Rodzina 500 plus" broni i uważa, że pomógł wielu rodzinom. Niemniej zaznacza, że sama zna osobę, która zagłosowała na PiS tylko dzięki przyznaniu 500 zł na dziecko. "Doszło do kupienia pewnej liczby głosów".

bDUAuvpj
259
09.04.2021 12:30

NOWY ŁAD
 / 
Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

PiS szykuje nowy program: Polski Nowy Ład. Z zapowiedzi wynika, że m.in. wzrośnie kwota wolna od podatku. To dobry ruch? - Podwyżka kwoty wolnej zawsze jest bardzo kosztowna, bo dotyczy wszystkich podatników płacących podatek dochodowy. Podwyżka dla wszystkich do 20-30 tys. zł to są grube miliardy. Nie dziwię się, że minister finansów jest sceptyczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A. - Mimo to, kwota wolna w Polsce jest za niska. Problem w tym, że złożenie systemu podatkowego przy wysokiej kwocie wolnej jest bardzo trudne. Stąd inne pomysły w Nowym Ładzie, które starają się tę dziurę równoważyć. Nie wiemy wszystkiego, ale wiemy kto straci. Stracą osoby na samozatrudnieniu i podatnicy na etacie, którzy zarabiają powyżej 6 tys. zł. Kwota wolna będzie korzystna dla wszystkich zarabiających poniżej tej kwoty - dodał.

71
08.04.2021 15:45

HANDEL
 / 
Osiem gwiazd napędza sprzedaż. Zwłaszcza po protestach

Koszulki, maseczki, biżuteria, a nawet wieszaki ścienne na ubrania. Wszystko to opatrzone znakiem ośmiu gwiazd, który stał się symbolem sprzeciwu i pogardy wobec partii rządzącej. "Ten model jest najbardziej popularny z całej kolekcji" - słyszymy od pracownicy sklepu z biżuterią.

74
07.04.2021 20:33

LOCKDOWN
 / 
Odmrażanie gospodarki jeszcze w kwietniu? Rzecznik rządu: to możliwe

Koniec lockdownu jeszcze w tym miesiącu? Dopiero co rząd wydłużył obostrzenia do 18 kwietnia, a rzecznik rządu już zapowiada możliwe odmrażanie gospodarki i to na koniec kwietnia. Müller mówi o żłobkach, przedszkolach i odmrażaniu "niektórych usług".

332
07.04.2021 15:23

WYDATKI
 / 
PiS jak duża firma. Na co wydaje miliony? Są dokumenty

Na konto PiS tylko w 2020 roku wpłynęło 75 mln zł. Tygodnik "Polityka" zapoznał się z dokumentami finansowymi rządzącej partii. Na co idą miliony podatników?

bDUAuvpp
29
05.04.2021 8:47

GOSPODARKA
 / 
Kiedy PiS przedstawi Nowy Ład? Rzecznik odpowiada

Kierownictwo PiS jeszcze nie zdecydowało, kiedy nastąpi prezentacja Nowego Ładu. Decyzja zostanie podjęta, gdy sytuacja związana m.in. z liczbą zachorowań zacznie się poprawiać - przyznaje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

747
04.04.2021 9:54

JAROSŁAW KACZYNSKI
 / 
Kaczyński o Nowym Ładzie. "Konkretny, gotowy plan"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania internautów na wirtualnym spotkaniu. Mówił m.in. o Nowym Ładzie i ukrytych ofiarach pandemii.

20
01.04.2021 15:48

NOWY ŁAD
 / 
Nowy Ład PiS to wzrost podatków. Sprawiedliwy? Balcerowicz: "tak samo jak nazwa tej partii"

Niedługo PiS ogłosi Polski Nowy Ład. Minister finansów zapewnia, że podatki wzrosną, ale sprawiedliwie. - Znam partię, która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość, to jest komentarz. To jest taka sprawiedliwość, jak ta zawarta w nazwie tej partii - powiedział w programie "Newsroom" prof. Leszek Balcerowicz, ekonomista, były wicepremier i minister finansów. - W dyskusji o podatkach zwykle ginie najważniejsza kwestia: jak system podatkowy wpływa na wzrost gospodarczy, od którego zależą dochody wszystkich ludzi. Otóż my mamy do czynienia z pogarszaniem się jakości systemu podatkowego i zwiększaniem negatywnego wpływu. Mamy chaos i mnóstwo nieprzejrzystości. Mamy różne odcinkowe podatki, które nie są nazywane podatkami - dodał.

103
01.04.2021 15:29

PIS
 / 
Balcerowicz chwali program PiS. W swoim stylu. "Odbiega in plus od morza propagandy"

Istnieje dobry gospodarczy program PiS? - Po pierwsze, żeby coś pochwalić, to to coś musi być lepsze od alternatywnego wydawania pieniędzy. Zastanawiałem się, co z przedsięwzięć PiS jest relatywnie lepsze, chociaż niekoniecznie bardzo dobre. Wydaje mi się, że początek programu mieszkaniowego, który polegał na tym, że będzie jakieś zaangażowanie sektora prywatnego, że będą mniejsze rygory. To odbiegało in plus od tego całego morza kiepskiej propagandy PiS - powiedział w programie "Newsroom" prof. Leszek Balcerowicz, ekonomista, były wicepremier i minister finansów. - W jakiejś mierze to zrealizowano. Sam kierunek, aby zwiększyć w Polsce liczbę mieszkań na wynajem jest ważny - dodał.

bDUAuvpq
18
01.04.2021 15:15

RODZICIELSTWO
 / 
500+ ma 5 lat, dotąd kosztował 145 mld zł. To dobrze wydane pieniądze?

Program "Rodzina 500 plus" ma już 5 lat. - To jest święto nas wszystkich. Jak zaczynaliśmy pracę nad programem, było dużo oponentów i niedowiarków. Dziś przede wszystkim rodziny mogą się z tego cieszyć. Po 5 latach możemy powiedzieć, że program się sprawdził i będzie kontynuowany - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej. - W mojej ocenie i całego rządu te 145 mld zł to dobrze wydane pieniądze. Znacznie poprawiły sytuację materialną naszych rodzin i zatrzymały niekorzystną tendencję związaną z prognozami dotyczącymi demografii. Mówię o prognozach jeszcze z 2013-14 roku. Wskaźnik się podnosi, mniejsza liczba urodzonych dzieci wynika z tego, że ubyło nam - z powodu niżu demograficznego - matek, które mogą rodzić - dodał.

124
01.04.2021 14:55

DZIECI
 / 
Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa

Nadchodzi Polski Nowy Ład, nowy program rządu PiS. Pojawi się jakieś rozwiązanie dla rodzin z dziećmi? - Będzie na pewno propozycja, z którą wszyscy będą mogli się zapoznać, jak premier ją ogłosi. Będą to bardziej celowane działania, niż gotówka do ręki. Wsparcie musi dotyczyć całej polityki rodzinnej, ale będzie to właśnie celowane wsparcie - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej. - Pracujemy już nad strategią demograficzną. Nie mówimy tutaj o programie na jedną czy dwie kadencje, ale o programie na kilkadziesiąt lat. Ulga podatkowa to jedna z propozycji. Pytanie, czy będzie to dotyczyło tych rodzin, które już mają dziecko, czy będzie to zachęta dla tych, którzy dopiero zamierzają je mieć - dodał.

15
31.03.2021 14:06

SZCZEPIONKA
 / 
Minister finansów zaszczepiony. "Klucz do naszej wolności"

Minister finansów Tadeusz Kościński już po szczepionce przeciwko COVID-19. - Drapię się w głowę i zastanawiam się dlaczego Polacy z takim dystansem podchodzą do szczepień. Przecież w naszych genach jest wpisane, że walczymy za naszą i waszą wolność. Przecież ta szczepionka to jest nic innego, jak klucz do naszej celi, w której siedzimy wszyscy z tymi obostrzeniami. To klucz, żeby wyjść na tę wolność - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - Zachęcam wszystkich. Przypominam, że ponad 450 mln ludzi na świecie już się zaszczepiło i nie słychać, by był z tym jakiś większy kłopot, a nawet mniejszy kłopot. Lepiej się zaszczepić, niż ryzykować zarażeniem koronawirusem - dodał.

36
31.03.2021 13:42

ZAROBKI
 / 
Podatki wzrosną dla najbogatszych. Uciekną za granicę? Kościński: nie można się obrażać

Nowy Ład PiS to zwiększenie podatków dla najbogatszych. Przedsiębiorcy zmienią rezydencję podatkową i "uciekną" za granicę? - Nie, myślę, że to jest tak zrobione, żeby gospodarka rosła. Nie można tak patrzeć, że zapłacę złotówkę więcej, od razu się obrażę i wyjeżdżam za granicę. Tak to nie działa. Jak ci biedni będą więcej zarabiali, to więcej ich wyjdzie z szarej strefy i dzięki temu gospodarka będzie się rozwijała - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - To będzie dobre dla nas wszystkich, dla biednych i dla bogatych. Trzeba patrzeć na całokształt, a nie na jedną złotówkę - dodał.

431
31.03.2021 10:19

NOWY ŁAD
 / 
Nowy Ład PiS. Kto zapłaci wyższe podatki? I od kiedy?

Będą wyższe podatki - to pewne, jest to jedno z założeń rządowego Nowego Ładu. Kto je zapłaci? To będzie rewolucja? - Nie zaplanowałem rewolucji w podatkach, mowa o zmianie, która będzie ogłoszona w programie Polski Nowy Ład. Będzie to pod koniec kwietnia lub na początku maja. Zmiany podatkowe pojawią się dopiero od przyszłego roku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - Podatki w Polsce są tak ustawione, że ci co mniej zarabiają, biedniejsi, procentowo płacą więcej niż ci, którzy zarabiają więcej. To nie jest sprawiedliwe społecznie, ten trend trzeba odwrócić, by biedniejsi płacili mniej, a bogatsi - więcej. Absolutnie nie ma żadnych planów, żeby podnosić stawkę PIT, wręcz przeciwnie, patrzymy, jak ją dalej obniżać - dodał.