Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja ks. Popiełuszki coraz bliżej?

0
Podziel się:

Jeśli doniesienia francuskiej gazety katolickiej potwierdzą się, tym samym może zostać otwarta droga do kanonizacji polskiego kapłana.

Kanonizacja ks. Popiełuszki coraz bliżej?
(Public Domain/Wikimedia)

O możliwym cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki poinformował w poniedziałek portal Vatican Insider, powołując się na doniesienia francuskiego dziennika "La Croix". Do cudu miało dojść ponad rok temu we Francji.

Jeśli doniesienia francuskiej gazety katolickiej potwierdzą się, tym samym może zostać otwarta droga do kanonizacji polskiego kapłana, zamordowanego w 1984 roku przez oficerów SB i beatyfikowanego jako męczennik w czerwcu 2010 roku.

Według dziennika do zdarzenia doszło we wrześniu 2012 roku w szpitalu w Creteil na północy Francji, dokąd udał się ksiądz o imieniu Jean, by udzielić sakramentów 56-letniemu mężczyźnie w ostatnim stadium rzadkiej odmiany raka krwi. Francuski kapłan powrócił właśnie z pielgrzymki do Polski, gdzie wędrował śladami księdza Popiełuszki.

Przy okazji odkrył, że urodził się tego samego dnia, co kapelan Solidarności - 14 września 1947 roku. Ksiądz Jean odmówił modlitwę do polskiego błogosławionego, prosząc o uzdrowienie chorego, a przy jego łóżku zostawił obrazek z portretem księdza Jerzego. Wkrótce potem, jak relacjonuje dziennik, chory o imieniu Marc obudził się ze śpiączki. Lekarze stwierdzili jego nagłe, niewytłumaczalne uzdrowienie.

Jak poinformowano, biskup Creteil Michel Santier przygotowuje obecnie dokumentację dotyczącą tego przypadku, a na marzec zwołał posiedzenie specjalnej komisji, która wraz z dwoma niezależnymi lekarzami zajmie się tym domniemanym cudem uzdrowienia za wstawiennictwem księdza Popiełuszki.

Czytaj więcej w Money.pl
Relikwie Jana Pawła II jadą do Iraku Papież chciał odwiedzić Irak w czasie Wielkiego Jubileuszu roku 2000, ale ze względów bezpieczeństwa okazało się to niemożliwe. Teraz jadą do tego kraju jego relikwie oraz figura z brązu.
Chrześcijanie mają w tym kraju najgorzej Najbardziej niebezpieczny dla chrześcijan kraj na świecie to dziś Syria. Rocznie życie za wiarę na całym świecie oddaje 105 tysięcy wyznawców Chrystusa.
Watykan: Papież pomodli się za cały świat Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione 8 grudnia 1854 roku, wraz z dogmatem wiary.
Mocne słowa papieża. "Tak być nie może" Papież powiedział, że nie można być jednocześnie dobrodziejem Kościoła i okradać państwa oraz biednych.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)