Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Karzaj potępia operację antynarkotykową

0
Podziel się:

Rosjanie i Amerykanie prowadzą akcję bez mojej zgody - oświadczył prezydent Afganistanu.

Karzaj potępia operację antynarkotykową
(ec.europa.eu)

_ Rosjanie i Amerykanie prowadzą akcję na wschodzie Afganistanu bez mojej zgody - _oświadczył prezydent Afganistanu i zażądał od dowództwa NATO wyjaśnień w tej sprawie.

_ - Żadna organizacja ani instytucja nie ma prawa prowadzić tego rodzaju operacji na naszym terytorium bez uzyskania zgody i przyzwolenia rządu afgańskiego _ - napisał Karzaj w komunikacie._ - Afganistan potępia tę akcję NATO i przypomina, że takie jednostronne akcje stanowią wyraźne naruszenie suwerenności Afganistanu oraz praw międzynarodowych _ - dodał prezydent, ostrzegając przed reakcją Kabulu w razie powtórzenia podobnych operacji.

Rosja i USA zobowiązały się w lutym do rozszerzenia współpracy w walce z handlem narkotykami i podejmowania wspólnych akcji. Strona amerykańska obiecała Moskwie, że wzmocni wysiłki na rzecz zwalczania intensywnego przemytu taniej afgańskiej heroiny do Rosji.
Przedstawiciel rosyjskiego urzędu antynarkotykowego w Kabulu Aleksiej Miłowanow powiedział agencji AFP, że prezydent Karzaj został _ wprowadzony w błąd _. _ To była operacja prowadzona przez afgańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a nie przez nas _ - oznajmił.

_ My występowaliśmy tylko w roli doradców, zgodnie z porozumieniem między rządem afgańskimi i rosyjskim w sprawie obecności doradców podczas operacji antynarkotykowych _ - zapewnił.

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Kontroli Narkotyków Wiktor Iwanow podał w piątek, że Rosjanie i Amerykanie po raz pierwszy przeprowadzili operację antynarkotykową w Afganistanie, dzięki której zlikwidowano trzy wytwórnie heroiny i jedną opium.

Według Iwanowa bezprecedensowa wspólna akcja została przeprowadzona w pobliżu granicy z Pakistanem i doprowadziła do zniszczenia 932 kg heroiny i 156 kg opium wartości 250 mln dol.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t114513.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/teheran;kupil;karzaja;przelewy;dwa;razy;w;roku,200,0,698824.html) Teheran kupił Karzaja? Przelewy dwa razy w roku Prezydent Afganistanu przyznał, że jego administracja otrzymała pieniądze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t84707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islamisci;groza;niech;sie;wycofaja;zanim;wroca;trupy,20,0,697364.html) Islamiści grożą: Niech się wycofają, zanim wrócą trupy Ekstremiści grożą Bułgarii. Twierdzą, że ten kraj może być celem ataku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)