Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Rumunii. Są ofiary

0
Podziel się:

Pięć osób, w tym troje obywateli Niemiec, zginęło w katastrofie śmigłowca, który runął do jeziora w pobliżu miasta Targu Mures w rumuńskim Siedmiogrodzie.

Katastrofa samolotu w Rumunii. Są ofiary
(PAP/EPA)

Pięć osób, w tym troje obywateli Niemiec, zginęło w katastrofie śmigłowca, który wczoraj wieczorem runął do jeziora w pobliżu miasta Targu Mures w rumuńskim Siedmiogrodzie - poinformowały rumuńskie władze.

W wypadku ponieśli również śmierć właściciel śmigłowca, rumuński biznesmen Sorin Terbea oraz pilot maszyny. Jedyną ocalałą osobą jest kobieta, która doznała ciężkich obrażeń. Terbea był uwikłany w skandal korupcyjny w rumuńskim futbolu, a uniewinniający go wyrok jeszcze się nie uprawomocnił.

Bezpośrednio po starcie śmigłowiec wzniósł się na wysokość około 150 metrów, by zaraz potem wpaść do jeziora koło wioski Taureni. Ostatnią z ofiar wydobyto z wody we wtorek rano. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana.

Troje Niemców - para małżeńska oraz jej dorosły syn - odbywało podróż wspólnie z Terbeą, odwiedzając tuż przed wypadkiem fabrykę mebli. Rumuński biznesmen przeprowadził tam rozmowę telefoniczną, po której popadł w wyraźne zdenerwowanie i zaczął nalegać na szybki odlot - relacjonował cytowany przez rumuńską agencję Mediafax naczelnik gminy Taureni.

Według prokuratury szef rumuńskiej komisji sędziów piłkarskich Vasile Avram otrzymał w 2011 roku od Terbei łapówkę w kwocie 19 tys. euro, za co miał zapewnić zwycięstwo pierwszoligowego klubu FCM Targu Mures w meczu z drużyną Universitatea z Klużu. Terbea został ostatnio uniewinniony przed sąd apelacyjny w Bukareszcie, ale orzeczenie to jeszcze się nie uprawomocniło.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyczyny katastrofy w San Francisco za rok Pilot południowokoreańskiego samolotu powiedział, że na wysokości 150 metrów oślepiło go ostre światło
Kolejna katastrofa lotnicza w USA Pilot i dziesięcioro pasażerów, zginęło w katastrofie małego hydroplanu przy starcie na lotnisku w miejscowości Soldotna na Alasce.
Katastrofa śmigłowca w Rosji. Jest wiele ofiar Z 28 osób znajdujących się na pokładzie maszyny, która spadła w Jakucji, śmierć poniosły 23, w tym 10 dzieci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)