Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katowice: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej zainaugurował działalność

0
Podziel się:

Salon Integracji Sztuk, Taras Czytelniczy, Galeria Intymna i Czytelnia
Sztuk - wchodzą w skład Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, który zainaugurował działalność w
Katowicach. To miejsce dla osób, które interesują się literaturą, filmem, desginem, teatrem.

Salon Integracji Sztuk, Taras Czytelniczy, Galeria Intymna i Czytelnia Sztuk - wchodzą w skład Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, który zainaugurował działalność w Katowicach. To miejsce dla osób, które interesują się literaturą, filmem, desginem, teatrem.

Otwarty w piątek Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej będzie prowadził działalność edukacyjną, artystyczną oraz twórczą, skierowaną do wszystkich grup wiekowych.

W Czytelni Sztuk będzie można sięgnąć po publikacje książkowe z zakresu sztuk wizualnych, architektury, filmu, designu, sztuki, na regałach pojawią się także książki dla dzieci. Galeria Intymna będzie z kolei miejscem, w którym eksponowane będą dzieła malarstwa. Z kolei w Salonie Integracji Sztuk będą się odbywały m.in. dyskusje na temat literatury, oraz spotkania filozoficzne.

W ramach ośrodka powstał także Taras Czytelniczy, na którym będą się odbywały spotkania związane m.in. z promocją literatury. W tym miejscu książki będą czytane na głos. Pierwsze czytanie odbędzie się w poniedziałek. Przemysław Myszor, muzyk z Zespołu Myslovitz będzie czytał książkę pt. "Orlando" Virginii Woolf. Z kolei dzieci będą mogły wysłuchać "Alicji w Krainie Czarów".

"Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej będzie przede wszystkim miejscem działań warsztatowych dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci będą malować, słuchać muzyki, a dorosłym zaoferujemy możliwość spotkania się i podyskutowania o literaturze, sztuce, filozofii" - powiedziała Ewa Kokot, specjalistka ds. utworzenia Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej.

Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki powiedział, że jest to eksperyment, który kiełkował przez wiele lat. Jego celem jest zachęcenie zarówno dzieci jak i dorosłych do uczestnictwa we wszystkich przejawach sztuki.

Osoby, które zajrzą na ulicę Francuską 12 będą mogły także zapoznać się ze zbiorem książek poświęconych Śląskowi - pochodzących z XIX oraz z przełomu XIX i XX wieku.

Regały ustawione w Czytelni Sztuk zapełnią się za kilka tygodni. Pomieszczenie zostało już wyposażone w wygodne fotele i kanapy, jest też kącik dla mamy z dzieckiem. (PAP)

ktp/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)