Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katowice: Ul. Matejki ponownie otwarta dla ruchu

0
Podziel się:

Po ponad miesiącu przerwy kierowcy mogą znów jeździć katowicką ulicą
Matejki. Zamknięto ją dla ruchu na wniosek nadzoru budowlanego w związku ze złym stanem technicznym
kamienicy na rogu ul. Słowackiego i Matejki. Właśnie zakończyła się rozbiórka tego budynku.

bEEdWmjV

Po ponad miesiącu przerwy kierowcy mogą znów jeździć katowicką ulicą Matejki. Zamknięto ją dla ruchu na wniosek nadzoru budowlanego w związku ze złym stanem technicznym kamienicy na rogu ul. Słowackiego i Matejki. Właśnie zakończyła się rozbiórka tego budynku.

Jak podało Biuro Prasowe katowickiego magistratu, dawną organizację ruchu w tej części miasta przywrócono w piątek po południu. Zamknięcie ulicy, do którego doszło 5 grudnia, utrudniało ruch drogowy w centrum Katowic, w wielu miejscach tworzyły się większe korki niż zazwyczaj.

Budynek znajdował się w pobliżu nowego kompleksu dworcowo-handlowego. Zdewastowana, dawniej okazała kamienica niszczała od kilkunastu lat. Jej pogarszający się stan to skutek niejasnej sytuacji prawnej budynku oraz sporu z lokatorami, którzy nie płacili czynszu. Kilka tygodni temu zapadła decyzja, że budynek zostanie rozebrany w całości.

bEEdWmjX

Koszt rozbiórki, która rozpoczęła się 28 grudnia, wyniósł prawie 250 tys. zł. Został pokryty z publicznych środków. Właściciel, który deklarował, że obecnie nie ma pieniędzy na rozbiórkę, później ma zostać obciążony jej kosztami.(PAP)

kon/ je/

bEEdWmky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)