Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kazimierz Kutz: Przeżyjmy godnie tę traumę

0
Podziel się:

Reżyser apeluje, żeby zaniechać walki politycznej.

Kazimierz Kutz: Przeżyjmy godnie tę traumę
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)
bEJloDkl

Wybitny reżyser, poseł Kazimierz Kutz zaapelował o godne przeżycie żałoby i traumy związanej z katastrofą prezydenckiego samolotu.

_ - Rozmiar tragedii jest tak wielki, że wszyscy powinniśmy wziąć prawdziwą lekcję, której tak często brakuje, jeśli chodzi o obyczaje, żeby godnie przeżyć tę traumę _ - powiedział Kazimierz Kutz.

Zaapelował, by na co najmniej dwa najbliższe tygodnie, w których marszałek Sejmu ogłosi termin przyspieszonych Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
wyborów prezydenckich, całkowicie poniechać jakiejkolwiek walki politycznej - _ aby wszyscy, którym ofiary katastrofy były bliskie lub chociaż znajome, mogli w spokoju się z nimi pożegnać _.

bEJloDkn

_ - Mam nadzieję, chociaż to może naiwne, że w tych przyspieszonych wyborach prezydenckich mogą zmienić się te straszliwie brzydkie walki polityczne, że może dzięki temu utrzymają się na jakimś przyzwoitym ludzkim poziomie _ - wskazał reżyser.

Jak dodał, ważne jest również, aby Polacy postarali się _ tę wielką pustkę, wyrwę - również jeśli chodzi o sprawy państwowości - wypełnić godziwymi następcami i w sposób rozumny zadbać o przyszłość Polski _.

Kutz wspomniał m.in. zmarłych w katastrofie wicemarszałek Senatu Krystynę Bochenek i wiceprzewodniczącego klubu PO Grzegorza Dolniaka. _ - Przy tym deficycie dobrych ludzi, którzy chcieliby się zajmować sprawami państwowymi, patrząc z perspektywy Śląska, to bardzo wielka strata _ - zaznaczył.

INNE KOMENTARZE:

bEJloDkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)