Notowania

katastrofa w smoleńsku
10.04.2010 14:23

Kazimierz Kutz: Przeżyjmy godnie tę traumę

Reżyser apeluje, żeby zaniechać walki politycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)

*Wybitny reżyser, poseł Kazimierz Kutz zaapelował o godne przeżycie żałoby i traumy związanej z katastrofą prezydenckiego samolotu. *

_ - Rozmiar tragedii jest tak wielki, że wszyscy powinniśmy wziąć prawdziwą lekcję, której tak często brakuje, jeśli chodzi o obyczaje, żeby godnie przeżyć tę traumę _ - powiedział Kazimierz Kutz.

Zaapelował, by na co najmniej dwa najbliższe tygodnie, w których marszałek Sejmu ogłosi termin przyspieszonych Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
wyborów prezydenckich, całkowicie poniechać jakiejkolwiek walki politycznej - _ aby wszyscy, którym ofiary katastrofy były bliskie lub chociaż znajome, mogli w spokoju się z nimi pożegnać _.

_ - Mam nadzieję, chociaż to może naiwne, że w tych przyspieszonych wyborach prezydenckich mogą zmienić się te straszliwie brzydkie walki polityczne, że może dzięki temu utrzymają się na jakimś przyzwoitym ludzkim poziomie _ - wskazał reżyser.

Jak dodał, ważne jest również, aby Polacy postarali się _ tę wielką pustkę, wyrwę - również jeśli chodzi o sprawy państwowości - wypełnić godziwymi następcami i w sposób rozumny zadbać o przyszłość Polski _.

Kutz wspomniał m.in. zmarłych w katastrofie wicemarszałek Senatu Krystynę Bochenek i wiceprzewodniczącego klubu PO Grzegorza Dolniaka. _ - Przy tym deficycie dobrych ludzi, którzy chcieliby się zajmować sprawami państwowymi, patrząc z perspektywy Śląska, to bardzo wielka strata _ - zaznaczył.

INNE KOMENTARZE:

* [ Wałęsa: To tragedia dorównująca Katyniowi ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;to;tragedia;dorownujaca;katyniowi,176,0,607920.html )
* [ Buzek składa kondolencje: Zginął mój przyjaciel ]( http://news.money.pl/artykul/buzek;sklada;kondolencje;zginal;moj;przyjaciel,202,0,607946.html )
* [ Politycy po katastrofie: Niewyobrażalna tragedia ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/politycy;po;katastrofie;niewyobrazalna;tragedia,220,0,607964.html )
* [ "Bezprecedensowy kryzys w państwie polskim" ]( http://news.money.pl/artykul/bezprecedensowy;kryzys;w;panstwie;polskim,232,0,607976.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, kazimierz kutz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz