Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kerry złożył kwiaty na grobie Tadeusza Mazowieckiego

0
Podziel się

Sekretarz stanu USA John Kerry w poniedziałek późnym wieczorem złożył
wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Kerry na cmentarz w podwarszawskich
Laskach, gdzie spoczywa Mazowiecki, udał się wprost z lotniska Okęcie.

bEqnKPqZ

Sekretarz stanu USA John Kerry w poniedziałek późnym wieczorem złożył wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Kerry na cmentarz w podwarszawskich Laskach, gdzie spoczywa Mazowiecki, udał się wprost z lotniska Okęcie.

Na wieńcu złożonym przez Johna Kerrego widnieje napis "From people of United States".

Tadeusz Mazowiecki, pierwszy niekomunistyczny premier po 1989 r. zmarł 28 października w wieku 86 lat. W niedzielę został pochowany w rodzinnym grobie obok swojej żony Ewy, na małym, leśnym cmentarzu, na terenie Zakładu dla Niewidomych.

bEqnKPrb

Grób na cmentarzu w Laskach, w którym została złożona trumna z ciałem Mazowieckiego, obłożony jest kamieniami. Nad mogiłą znajduje się duży krzyż z nieociosanego brzozowego drewna.

Kerry przybył do Warszawy w poniedziałek po godz. 22. Polska jest jedynym krajem europejskim na trasie podróży sekretarza stanu USA. Odwiedził on już stolice Egiptu i Arabii Saudyjskiej; po pobycie w Warszawie znowu poleci na Bliski Wschód i do Afryki Północnej, by odwiedzić: Izrael, Palestynę, Jordanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Algierię i Maroko.

We wtorek amerykański polityk spotka się m.in. z premierem Donaldem Tuskiem, szefem MSZ Radosławem Sikorskim i z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem.

W programie wizyty sekretarza stanu USA jest też wizyta w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotka się z żołnierzami polskimi i amerykańskimi. Kerry spotka się także z polskimi i amerykańskimi biznesmenami oraz z młodymi naukowcami i stażystami.

bEqnKPrh

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w mediach, że wizyta Kerry'ego będzie okazją do "poważnych, sojuszniczych rozmów o bezpieczeństwie i sytuacji międzynarodowej".(PAP)

agy/ mok/ bk/ ksi/ mp/

bEqnKPrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)