Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGP: W 2007 r. 7 osobom zarzucono używanie paliwa do prywatnych celów

0
Podziel się:

Od początku 2007 roku w policji siedmiu
osobom zarzucono wykorzystywanie służbowego paliwa w prywatnych
autach. W połowie lipca Biuro Spraw Wewnętrznych Policji
"profilaktycznie" rozesłało do komend pismo przypominające, że
jest to przestępstwo - poinformowało w piątek biuro prasowe
Komendy Głównej Policji.

Od początku 2007 roku w policji siedmiu osobom zarzucono wykorzystywanie służbowego paliwa w prywatnych autach. W połowie lipca Biuro Spraw Wewnętrznych Policji "profilaktycznie" rozesłało do komend pismo przypominające, że jest to przestępstwo - poinformowało w piątek biuro prasowe Komendy Głównej Policji.

Radio RMF FM podało w piątek, że policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych prowadzi akcję przeciw policjantom wykorzystującym służbowe paliwo. Według internetowych stron radia, w całej Polsce w wielkiej akcji Biuro zatrzymało i postawiło zarzuty kilkudziesięciu funkcjonariuszom. RMF podało, że skontrolowano kilkanaście komend i praktycznie w każdej z nich stwierdzono nieprawidłowości.

"Skala problemu kradzieży paliwa w policji jest tak duża, że Komenda Główna wysłała nawet specjalne pismo do wszystkich komend wojewódzkich, w którym zwraca uwagę na skalę procederu i przestrzega, że wykorzystywanie służbowego paliwa w prywatnych autach jest przestępstwem" - podało RMF FM.

"Biuro Spraw Wewnętrznych nie prowadzi specjalnej akcji skierowanej przeciwko funkcjonariuszom, podejrzanym o przestępstwa związane z używaniem paliwa z policyjnych radiowozów do celów prywatnych" - poinformowała PAP rzecznik komendanta głównego policji Danuta Wołk-Karaczewska.

Zatrzymania w związku z używaniem służbowego paliwa, które miały miejsce w 2007 r. dotyczyły pojedynczych jednostek policji w 4 województwach: mazowieckim, łódzkim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim - podała rzecznik komendanta głównego. "Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono zarzuty siedmiu policjantom, w jednym przypadku prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na brak cech przestępstwa" - tłumaczy biuro prasowe KGP.

Pismo w tej sprawie zostało wysłane do jednostek 13 lipca w celu profilaktycznym - zapewnia policja. "Ma za zadanie przypomnienie kierownikom jednostek o obowiązku nadzoru i wskazanie konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem" - wyjaśnia KGP. (PAP)

ago/ wkr/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)