Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kielce: Centrum krwiodawstwa ma nowy autobus, w którym można oddać krew

0
Podziel się

Ponad 2 miliony złotych kosztował nowoczesny autobus zakupiony dla
Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Środki na pojazd, w którym można
oddać krew, przekazało Ministerstwo Zdrowia.

bCYygfkl

Ponad 2 miliony złotych kosztował nowoczesny autobus zakupiony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Środki na pojazd, w którym można oddać krew, przekazało Ministerstwo Zdrowia.

"W tej chwili pojazd jest sprawdzany przez służby Sanepidu. Ustalamy także miejsca w województwie, gdzie będzie mógł stanąć. Wymagane są pozwolenia, możliwość podłączenia do prądu a także bliskość sanitariatów" - powiedziała w poniedziałek PAP dyrektor medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach lek. med. Zdzisława Sitarz-Żelazna.

W autobusie są trzy stanowiska do pobierania krwi, lodówki do jej przechowywania, gabinet lekarski oraz miejsce do pobierania próbek laboratoryjnych.

bCYygfkn

Nowy autobus jest większy od poprzedniego pojazdu. Co ważne, może pracować niezależnie od pogody i pory roku. Jak wynika ze statystyk świętokrzyskiego centrum krwiodawstwa, 40 proc. pobranej krwi uzyskuje się dzięki pracy ekipy wyjazdowej.

Świętokrzyskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach posiada pięć oddziałów terenowych oraz dwa terenowe punkty pobrań. Oznacza to, że w sześciu powiatach województwa tj. włoszczowskim, jędrzejowskim, kazimierskim, pińczowskim i opatowskim honorowi dawcy mogą oddać krew w miejscu zamieszkania jedynie dzięki ekipie wyjazdowej.(PAP)

mjk/ abr/

bCYygfkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)