Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kielce: Wystawa rysowanych aforyzmów Adama Korpaka

0
Podziel się:

Ponad sto rysunków satyrycznych Adama Korpaka można będzie oglądać od wtorku
na wystawie "Aforyzmy Rysowane". Ekspozycja przygotowywana jest w Muzeum Narodowym w Kielcach; ma
być prezentowana do połowy marca.

Ponad sto rysunków satyrycznych Adama Korpaka można będzie oglądać od wtorku na wystawie "Aforyzmy Rysowane". Ekspozycja przygotowywana jest w Muzeum Narodowym w Kielcach; ma być prezentowana do połowy marca.

"Aforyzmami nazywa te rysunki sam autor. Rysunki mówią o przywarach człowieka, lękach, o absurdach, w które jest on uwikłany bądź sam się wikła. Pokazują też jego zmagania z codziennością i z sobą samym; budzą w ten sposób refleksję, lecz nie są moralizatorskie" - zapowiada kuratorka wystawy Joanna Kaczmarczyk.

Rysowane aforyzmy Korpaka powstawały od wielu lat i były publikowane w fińskiej prasie, opatrzone zazwyczaj krótkimi komentarzami. Na kieleckiej wystawie pod poszczególnymi pracami zamiast podpisu znajdzie się zeszyt, dla osób, które zechcą podzielić się swoimi myślami i refleksjami. "Odnosząc się do wartości uniwersalnych, rysunki Korpaka bowiem mogą w każdym wywołać inne skojarzenia, wynikające z osobistych doświadczeń" - tłumaczy Kaczmarczyk.

Adam Korpak - absolwent ASP w Krakowie - tworzy od ponad 30 lat plakaty, ilustracje książkowe i prasowe, rysunki satyryczne oraz projektuje okładki - w Finlandii. Współpracuje z "Helsingin Sanomat" - największym fińskim dziennikiem. Był wiele razy nagradzany w międzynarodowych konkursach na rysunek prasowy. W Polsce zdobył w 2007 roku Grand Prix na "Satyrykonie" w Legnicy. Przed rokiem prezentował w Kielcach swe ilustracje do wydania fińskiego eposu narodowego "Kalewala".(PAP)

mch/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)