Notowania

caritas
26.08.2013 10:53

Kilkadziesiąt tysięcy dzieci skorzystało z kolonii Caritas

W akcję włączyły się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce, organizując wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin, których nie stać na opłacenie wyjazdu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Chochołowski)

Kilkadziesiąt tysięcy dzieci w Polsce skorzystało z letniego wypoczynku w górach, nad morzem i na Mazurach w ramach Wakacyjnej akcji Caritas - poinformowała PAP Kinga Komorowska z biura prasowego Caritas Polska.

Jak podkreśliła, w akcję włączyły się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce, organizując wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin, których nie stać na opłacenie wyjazdu. Na kolonie wyjechały m.in. dzieci - podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych.

_ Dziś mamy w Polsce około milion trzystu tysięcy dzieci żyjących w biedzie. Przykre i bolesne jest to, kiedy cierpią najsłabsi. Zadaniem całego społeczeństwa jest, aby w jakiś sposób zapobiegać tej biedzie. Chcemy dać dzieciom szansę na realizację ich marzeń, na odkrycie "niezdobytych lądów" _ - powiedział o akcji dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Diecezjalne Caritas dysponują 51 ośrodkami kolonijnymi, w których jest ponad 5 tys. miejsc. Na potrzeby akcji wypożyczanych jest też blisko 100 ośrodków wczasowych. Turnus trwa najczęściej dwa tygodnie. _ O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży dba karda pedagogiczna oraz zespół odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy _ - podkreśliła Komorowska.

Wakacyjna akcja Caritas jest finansowana między innymi z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zbiórek diecezjalnych, darowizn sponsorów i darczyńców oraz dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: caritas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz