Notowania

wiadomości
11.01.2012 12:19

KIO odrzuciła odwołanie Alstomu ws. budowy bloków Elektrowni Opole

Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) odrzuciła w środę odwołanie konsorcjum Alstom Power i Alstom Boiler Deutschland ws. przetargu na budowę bloków w PGE Elektrowni Opole. Alstom jest zaskoczony decyzją KIO i rozważa podjęcie kolejnych działań w tym zakresie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) odrzuciła w środę odwołanie konsorcjum Alstom Power i Alstom Boiler Deutschland ws. przetargu na budowę bloków w PGE Elektrowni Opole. Alstom jest zaskoczony decyzją KIO i rozważa podjęcie kolejnych działań w tym zakresie.

Izba postanowiła odrzucić odwołanie, gdyż uznała, że zostało ono wniesione przez podmiot nieuprawniony - poinformowała przewodnicząca KIO Jolanta Markowska.

"Odwołanie podlega odrzucenia na podstawie art. 187 ust. 4 pkt. 3 Prawa Zamówień Publicznych, jako wniesiony przez podmiot nieuprawniony" - powiedziała Markowska odczytując orzeczenie.

W skład konsorcjum Alstomu, które złożyło ofertę w przetargu na budowę bloków wchodziło dwóch wykonawców: Alstom Power oraz Alstom Power Systems. Odwołanie zostało zaś wniesione, przez Alstom Power oraz Alstom Boiler Deutschland, czyli spółkę wyodrębniona z Alstom Power Systems w drodze wydzielenia.

"W oparciu o treść dokumentów izba stwierdziła, że do odwołania nie zostały dołączone dokumenty potwierdzające, że podmiot Alstom Power Deutschland GmbH, wskazany w odwołaniu jako jeden z wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie przedmiotowego zamówienia w ramach konsorcjum Alstom, jest następcą prawnym podmiotu Alstom Power Systems GmBH w zakresie wszelkich praw i zobowiązań wynikających z udziału w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne, w tym wynikających ze złożenia w tym postępowaniu oferty (...)" - powiedziała Markowska.

Dodała, że na podstawie złożonych dokumentów nie sposób stwierdzić, jaka część majątku została przeniesiona ze spółki Alstom Power Systems na Alstom Power Deutschland.

Na postanowienie KIO w terminie siedmiu dni od jego doręczenia przysługuje skarga za pośrednictwem prezesa KIO do sądu okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Alstom w przesłanym PAP komunikacie poinformował, że jest zaskoczony decyzją KIO i rozważy podjęcie kolejnych działań w tym zakresie.

PGE Elektrownia Opole 17 listopada 2011 r. poinformowała o uznaniu oferty konsorcjum, w skład którego weszło: Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa, za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym.

Poinformowano wówczas, że z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power Polska i Alstom Power Systems.

Alstom złożył protest od decyzji ws. wyboru wykonawcy na budowę bloków energetycznych w Opolu, ale PGE Elektrownia Opole oddaliła go w całości. Alstom zdecydował się więc złożyć odwołanie do KIO. (PAP)

gsu/ pel/ ana/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz