Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kirgistan: Prezydent mianował syna szefem Agencji Rozwoju

0
Podziel się

Prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew mianował swego syna Maksima
szefem nowo utworzonej Agencji Rozwoju, Inwestycji i Innowacji - podało w czwartek wieczorem biuro
prezydenta.

bEixUAZh

Prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew mianował swego syna Maksima szefem nowo utworzonej Agencji Rozwoju, Inwestycji i Innowacji - podało w czwartek wieczorem biuro prezydenta.

32-letni Maksim Bakijew będzie nadzorował politykę gospodarczą i kluczowe projekty inwestycyjne w środkowoazjatyckiej Republice Kirgistanu. Agencja, jak pisze Reuters, podlega bezpośrednio prezydentowi.

Nominacja nastąpiła w sytuacji ogłoszenia przez prezydenta reorganizacji administracji w celu usprawnienia rządzenia.

bEixUAZj

Opozycja zarzuca prezydentowi, który w październiku mianował nowym premierem swego sojusznika Danijara Usenowa, iż chce umocnić jeszcze bardziej swą władzę.

Starszy syn Bakijewa Marat pracuje w służbach bezpieczeństwa. Brat prezydenta - Żanysz Bakijek - stoi na czele ochrony prezydenta.

Kurmanbek Bakijew doszedł do władzy w marcu 2005 roku w wyniku rewolucji społecznej, obiecywał rozległe reformy i demokratyzację.

Ponownie na prezydenta wybrano go w lipcu. Otrzymał 76 procent głosów. Opozycja uważa, że doszło wtedy do wielu wyborczych fałszerstw. Wybory skrytykowali też zachodni obserwatorzy mówiąc, że nie spełniły demokratycznych standardów. (PAP)

bEixUAZp

mmp/ ro/

5035361 arch.

bEixUAZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)