Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klich zdecyduje o losie dowódcy GROM

0
Podziel się

Wypowiedzenie złożone przez dowódcę płk Dariusza Zawadkę
dotarło do ministra obrony.

Klich zdecyduje o losie dowódcy GROM
(kprm.gov.pl)
bEiIKpKJ

Wypowiedzenie złożone przez dowódcę jednostki GROM płk Dariusza Zawadkę dotarło do ministra obrony Bogdana Klicha. Szef MON powiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie dzisiaj.

O sytuacji w GROM-ie Klich będzie mówił na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej. - _ Otrzymałem wypowiedzenie wraz z rekomendacjami przyjęcia tego wypowiedzenia od gen. Olbrychta pełniącego obiowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych i od szefa Sztabu Generalnego gen. Cieniucha _ - mówił szef MON.

Dowódca GROM płk Dariusz Zawadkazłożył wypowiedzenie w ubiegłym tygodniu. Według nieoficjalnych informacji powodem miały być planowane zmiany kadrowe i zapowiedź powołania przez prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego na stanowisko dowódcy Wojsk Specjalnych płk. Piotra Patalonga, który dowodził jednostką GROM, zanim dowódcą został Zawadka.

bEiIKpKL

W niedzielę z płk. Zawadką rozmawiał pełniący obowiązki szefa dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Marek Olbrycht. Jak poinformowało po spotkaniu Dowództwo Wojsk Specjalnych, płk Zawadka podtrzymał decyzję o odejściu z GROM i z wojska.

bEiIKpLm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)