Notowania

kopacz
18.06.2010 20:53

Kluzik-Rostkowska: niech marszałek nie chowa się za plecami E. Kopacz

# dochodzi wypowiedź szefa sztabu Komorowskiego Sławomira Nowaka #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź szefa sztabu Komorowskiego Sławomira Nowaka #

18.06. Warszawa (PAP) - Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska ponownie zaapelowała do kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby przyjął zaproszenie na piątkową wieczorną debatę z kandydatem PiS i nie chował się za plecami minister zdrowia Ewy Kopacz.

"Panie marszałku, dzisiaj rano na Kongresie Kobiet, przekonywał pan, że jest twardym facetem. Apeluję, proszę nie chować się za plecami pani minister Kopacz i przyjąć zaproszenie na debatę" - powiedziała wcześniej Kluzik-Rostkowska PAP.

"Jeżeli marszałek przyjdzie na debatę, będzie mógł wyjaśnić, czy nad pakietem ustaw zdrowotnych Ewy Kopacz głosował zgodnie z dyscypliną klubową, czy czynił to wbrew własnym przekonaniom" - zaznaczyła.

W odpowiedzi szef sztabu Komorowskiego Sławomir Nowak powiedział w piątek wieczorem PAP, że na debatę przyjdzie minister Kopacz. "Liczymy na kompetentną, merytoryczną debatę i wyrażamy nadzieję, że Jarosław Kaczyński nie przestraszy się debaty z tak kompetentną osobą w dziedzinie służby zdrowia jak minister Kopacz" - mówił Nowak.

Szefowa sztabu Kaczyńskiego podkreśliła, że bardzo ceni sobie kompetencje minister zdrowia. Zaznaczyła, że będzie wielokrotnie okazja z nią porozmawiać na temat służby zdrowia w parlamencie. Dodała, że toczy się kampania wyborcza i to kandydaci na prezydenta powinni przedstawiać swoje poglądy na ten temat.

Na wcześniejsze zaproszenie Komorowskiego przez Kluzik-Rostkowską na wieczorną debatę, PO odpowiedziała, że na debatę stawi się Ewa Kopacz.(PAP)

tgo/ mrr/ eaw/ par/ mhr/

Tagi: kopacz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz