Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 11:23

Kluzik-Rostkowska zwraca się do sztabowców PiS o refleksję

# dochodzi komentarz Tomasza Poręby #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi komentarz Tomasza Poręby #

17.09. Warszawa (PAP) - Z apelem o zastanowienie się, "czy warto dawać świadectwo wizerunkowi, z którym dzień po wyborach wasz szef rozstanie się bez sentymentów" - zwróciła się Joanna Kluzik-Rostkowska w liście otwartym do szefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Poręby i jego współpracowników.

"Od kilku dni ze zadziwieniem obserwuję kampanię wizerunkową PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Mam nieodparte wrażenie, że to już gdzieś widziałam. Co więcej - w pewnym sensie - muszę uznać, że jestem współautorką kierunku politycznego, do którego dziś próbujecie przekonać Polaków" - napisała w liście Kluzik-Rostkowska, która była szefową sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej.

"Dziękujemy pani Kluzik-Rostkowskiej za troskę i za rady. Traktujemy ten list jedynie w kategorii przypomnienia o sobie opinii publicznej" - tak Tomasz Poręba skomentował ten list dla PAP.

Kluzik-Rostkowska zaznaczyła w liście, że pamięta tamtą kampanię i pamięta też, co wydarzyło się tuż po jej zakończeniu. "Polacy, którzy dziś zastanawiają się, na kogo oddać swój głos, mieli prawo już zapomnieć o tamtych deklaracjach i obietnicach. Wy, politycy, którzy dzisiaj tworzycie sztab, musicie o nich pamiętać i daję głowę, że nie zapominacie. Przecież bierzecie odpowiedzialność za każde słowo i każdą deklarację, jaka pada w tej kampanii z ust Jarosława Kaczyńskiego!" - podkreśliła.

Według niej na trik wizerunkowy można się nabrać tylko raz. "Tymczasem, po 9 października, przyjdzie 10 października. Kolejna +miesięcznica+ katastrofy i dzień, w którym Jarosław Kaczyński przestanie się liczyć z waszymi sugestiami. Nawet przez głowę mu nie przejdzie, że kolejna zmiana osłabi również waszą wiarygodność w oczach opinii publicznej. Szef kampanii stanie przed dylematem podobnym do mojego sprzed roku - który moment będzie najwłaściwszy, żeby powiedzieć Polakom - przepraszam" - zaznaczyła.

Kluzik-Rostkowska przyznała w liście, że podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej miała głębokie poczucie, że mówi Polakom prawdę. Że Jarosław Kaczyński chce poważnej dyskusji o polskich sprawach, o miejscu Polski w Europie, że ma politycznych przeciwników, a nie wrogów. "Już kilka dni po wyborach Jarosław Kaczyński porzucił tamtą politykę. Było to dla mnie ogromnym rozczarowaniem" - napisała.

W liście zwróciła uwagę, że przez ponad rok Jarosław Kaczyński nie zajmował się szczególnie sprawami dzieci w przedszkolach, nie poświęcał uwagi sprawom młodych Polaków. "Mówił o zdradzonych o świcie, o karkach wygiętych na Wschód i Zachód, zakamuflowanej opcji niemieckiej, nazywał Polskę rosyjsko-niemieckim kondominium, legitymizował tych, którzy mówią o krwi na rękach" - przypomniała.

Przytoczyła w liście także fragment z wywiadu, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił prawie dokładnie rok temu - 20 września 2010: "Było takie przeświadczenie, że ładne buzie w sztabie i demonstrowanie, że ja jestem niesłychanie łagodny, przyniesie nam poparcie elektoratu wielkomiejskiego. Łagodnie mówiąc, nic z tego nie wyszło".

"Szkoda Was, a jeszcze bardziej szkoda Waszych młodych koleżanek, które dziś uśmiechają się do nas z wyborczych plakatów. Zdecydowanie +ładne buzie+" - oceniła Kluzik-Rostkowska. (PAP)

dsr/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz