Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kobieta pilotuje dreamlinera PLL LOT

0
Podziel się

Joanna Biedermann to pierwsza kobieta, która pilotowała polskiego
dreamlinera. Za sterami samolotów PLL LOT lata dziewięć pań i kilkuset mężczyzn.

bEpEzsvF

Joanna Biedermann to pierwsza kobieta, która pilotowała polskiego dreamlinera. Za sterami samolotów PLL LOT lata dziewięć pań i kilkuset mężczyzn.

Joanna Biedermann 1 sierpnia była drugim pilotem podczas rejsu Boeinga 787 Dreamliner, lecącego z Warszawy do Pekinu. Pierwszym pilotem był kapitan Jerzy Makula, wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej i jeden z najbardziej znanych pilotów PLL LOT.

"Do tej pory latałam głównie na trasach europejskich. To jest mój pierwszy komercyjny rejs z pasażerami na trasie dalekiego zasięgu i to za sterami dreamlinera. Kolejne rejsy będą już za Atlantyk, również B787" - mówiła PAP Biedermann, lecąc 1 sierpnia do Pekinu, na ponad 11- km nad ziemią.

bEpEzsvH

Biedermann latała dotąd m.in. na B737, embraerach, a prywatnie w wolnym czasie na szybowcach. Jest medalistką szybowcowych mistrzostw świata i Europy.

Jej zdaniem nie ma różnicy między pilotkami a pilotami. "Mamy takie same uprawnienia, takie same umiejętności. Nie ma wymagań innych dla kobiet, a innych dla mężczyzn" - zaznaczyła.

Pytana, jakie warunki trzeba spełniać, by zostać pilotem, stwierdziła, że trzeba mieć dużo cierpliwości. Aby pokonać szczeble kolejnych szkoleń i uzyskać uprawnienia, trzeba mieć dużo wytrwałości w dążeniu do celu. A on jest osiągalny dla każdego, kto chce i lubi latanie - mówiła.

Kapitan Makula chwalił kobiety-pilotki za to, że sumienne wykonują swoje obowiązki. Także zapewnił, że choć w lotnictwie jest mniej kobiet niż mężczyzn, to są one traktowane na równych zasadach z mężczyznami.

bEpEzsvN

Joanna Biedermann w PLL LOT jest od 2006 r., wcześniej latała w barwach Eurolotu. (PAP)

aop/ amac/

bEpEzswi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)