Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolarska-Bobińska przestała kierować ISP; nowym prezesem - Kucharczyk

0
Podziel się:

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, która zdobyła mandat eurodeputowanej z listy
PO, przestała pełnić funkcję prezesa i członka Zarządu Fundacji Instytutu Spraw Publicznych. Nowym
prezesem zarządu Fundacji został dr Jacek Kucharczyk - dotychczasowy członek Zarządu.

bETVtfCJ

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, która zdobyła mandat eurodeputowanej z listy PO, przestała pełnić funkcję prezesa i członka Zarządu Fundacji Instytutu Spraw Publicznych. Nowym prezesem zarządu Fundacji został dr Jacek Kucharczyk - dotychczasowy członek Zarządu.

O takich zmianach poinformowała we wtorek PAP Rada Nadzorcza Fundacji Instytutu Spraw Publicznych.

Rada w przesłanym PAP komunikacie wyraziła wielkie uznanie dla wieloletniej działalności prof. Kolarskiej-Bobińskiej, a także złożyła jej za tę działalność serdeczne podziękowanie; życzy też Kolarskiej-Bobińskiej "wielu sukcesów w pracy deputowanej do Parlamentu Europejskiego nowej kadencji".

bETVtfCL

Jednocześnie Rada Nadzorcza Fundacji ISP powołała na Prezesa Zarządu Fundacji dr Jacka Kucharczyka, dotychczasowego członka Zarządu Fundacji.

Kolarska-Bobińska startowała do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca listy PO na Lubelszczyźnie. Na czas kampanii zawiesiła prezesurę i wzięła bezpłatny urlop. W wyborach do PE otrzymała ponad 47 tys. głosów; o ponad 6 tys. więcej niż drugi na liście, dotychczasowy europoseł PO na Lubelszczyźnie prof. Zbigniew Zaleski. Po zdobyciu mandatu eurodeputowanej wstąpiła do Platformy.

Kolarska-Bobińska jest socjologiem. Pracowała w Polskiej Akademii Nauk. W latach 1991-1997 była dyrektorem Centrum Badania Opinii Społecznej, a przez ostatnie 12 lat kierowała Instytutem Spraw Publicznych. (PAP)

mrr/ la/ mow/

bETVtfDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)