Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne kraje uznały powstańczą Narodową Radę Libijską

0
Podziel się

Po Włoszech i Francji, powstańczą Narodową Radę Libijską w
Bengazi uznały Hiszpania, Dania i Holandia - poinformował w czwartek w Rzymie rzecznik libijskich
powstańców Mahmud Szammam. Holenderskie MSZ zaprzeczyło jednak, jakoby Haga uznała libijską Radę.

bEhxPFIR

Po Włoszech i Francji, powstańczą Narodową Radę Libijską w Bengazi uznały Hiszpania, Dania i Holandia - poinformował w czwartek w Rzymie rzecznik libijskich powstańców Mahmud Szammam. Holenderskie MSZ zaprzeczyło jednak, jakoby Haga uznała libijską Radę.

"Kolejne trzy kraje uznały nas dziś rano - Holandia, Dania i Hiszpania. Być może będzie ich więcej po tym spotkaniu" - powiedział rzecznik na spotkaniu z dziennikarzami podczas spotkania międzynarodowej grupy kontaktowej ds. Libii.

Wkrótce potem rzecznik holenderskiego MSZ Ward Bezemer oświadczył jednak, że jeśli chodzi o Hagę, informacja ta nie jest prawdziwa. "Holandia nie uznała ich (powstańczej Rady)" - powiedział.

bEhxPFIT

Szammam informował również, że libijscy powstańcy dysponują środkami, wystarczającymi do pokrycia najpilniejszych potrzeb - zakupów żywności i lekarstw oraz wypłacania wynagrodzeń - zaledwie do końca maja. Podkreślił, że w trybie pilnym potrzeba 2-3 miliardów dolarów.

Włochy, które są gospodarzem czwartkowego spotkania, apelują do członków międzynarodowej koalicji pod wodzą NATO o uznawanie powstańczej Rady. (PAP)

az/ ap/

8920404 8920643

bEhxPFJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)