Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne porwania w Nigerii i atak na dom wicegubernatora stanowego

0
Podziel się:

Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet.

Kolejne porwania w Nigerii i atak na dom wicegubernatora stanowego
(S Martin/CC/Flickr)
bESizjGt

Co najmniej 11 osób zginęło wczoraj w rezultacie ataku nieznanych napastników na siedzibę wicegubernatora nigeryjskiego stanu Adamawa, w wiosce Mildu - poinformowała policja. Wicegubernatora nie było w tym czasie w domu.

Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet. Wśród ofiar było dwóch ochroniarzy wicegubernatora Bala Jamesa Ngilariego. Nie ustalono dotychczas kto dokonał ataku.

Również wczoraj, w stanie Bayelsa położonym w delcie Nigru, nieustaleni sprawcy uprowadzili 12 oficerów policji, którym zepsuła się łódź. Ich los jest nieznany.

bESizjGv

W Nigerii działa radykalna organizacja islamistów Boko Haram, która dokonuje porwań dla okupu. Dochodzi jednak również do rozpraw między różnymi frakcjami w rządzącej w kraju Ludowej Partii Demokratycznej (PDP).

Delta rzeki Niger ma duże znaczenie strategiczne bowiem przechodzi przez nią całość eksportu nigeryjskiej ropy naftowej. Mimo miliardów dolarów otrzymywanych za ropę przez rząd Nigerii, ludność delty Nigru żyje w skrajniej nędzy, w zatrutym środowisku.

Czytaj więcej o sytuacji w Nigerii w Money.pl
Porwani marynarze już wolni. Był okup? Trzej marynarze, w tym dwaj Rosjanie, porwani miesiąc temu podczas napadu piratów na ich statek u wybrzeży Nigerii i Kamerunu, zostali uwolnieni.
Wiadomo, kogo zabili islamiści w Nigerii Wielka Brytania i Włochy potwierdziły, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru.
bESizjGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)