Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne przypadki A/H1N1 w Polsce

0
Podziel się

Dwie osoby trafiły do szpitala w Częstochowie. Ich stan nie zagraża życiu.

Kolejne przypadki A/H1N1 w Polsce
(PAP/Tomasz Gzell)
bDAjUfDV

21-letnia kobieta i jej 3-letnia córka to kolejne osoby zakażone wirusem A/H1N1; przebywają one w stanie dobrym w szpitalu w Częstochowie - poinformował we wtorek PAP Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dodał, że miały one kontakt z osobami, które przyleciały w końcu czerwca z Toronto, a u których wykryto ten wirus. Podkreślił, że matka i córka objęte były czynnym nadzorem służb sanitarnych, dzięki czemu możliwa była szybka reakcja na wystąpienie objawów zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAjUfDX

To 26. i 27. odnotowany w Polsce przypadek zakażenia tym wirusem.
Wirus A/H1N1 to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów grypy. Objawy świńskiej grypy są podobne do towarzyszących grypie sezonowej. Występuje gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, a u niektórych osób także katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka.

Grypa zaatakowała ludzi już w ponad 100 krajach i jakkolwiek zasadniczo przebieg choroby nie jest ciężki, zapada na nią coraz więcej osób. Rośnie też liczba zgonów, głównie wśród ciężarnych kobiet oraz osób, cierpiących na inne dolegliwości.

bDAjUfEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)