Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne zmiany szefów prokuratur apelacyjnych

0
Podziel się:

Szefowie prokuratur apelacyjnych z Wrocławia,
Łodzi i Białegostoku: Robert Hernand, Marek Kujawski i Sławomir
Luks, stracili stanowiska - poinformował w poniedziałek resort
sprawiedliwości.

Szefowie prokuratur apelacyjnych z Wrocławia, Łodzi i Białegostoku: Robert Hernand, Marek Kujawski i Sławomir Luks, stracili stanowiska - poinformował w poniedziałek resort sprawiedliwości.

W ich miejsce minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ćwiąkalski powierzył na pół roku funkcję szefa wrocławskiej apelacji Dariuszowi Szyperskiemu, Bogdanowi Stelmachowi - funkcję Prokuratora Apelacyjnego w Łodzi, a Andrzejowi Tańculi - Prokuratora Apelacyjnego w Białymstoku.

Minister powołał też nowych szefów prokuratur okręgowych w Lublinie, Katowicach i Bielsku-Białej oraz wiceprokuratorów okręgowych w Warszawie, Rzeszowie i Lublinie.

To kolejne zmiany kadrowe w prokuraturze. W grudniu Ćwiąkalski odwołał szefów prokuratur apelacyjnych z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina i Rzeszowa oraz szefa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, powołując w ich miejsce innych prokuratorów, pracujących wcześniej w tych jednostkach.

W Polsce jest 11 okręgów apelacyjnych, w ramach których działają prokuratury i sądy: białostocki, gdański, katowicki, krakowski, lubelski, łódzki, poznański, rzeszowski, szczeciński, warszawski i wrocławski. Jest także 46 prokuratur i sądów okręgowych oraz ponad 300 rejonowych. PAP)

wkt/ wkr/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)