Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny statek porwany na Oceanie Indyjskim

0
Podziel się:

Pływający pod banderą panamską masowiec Al-Khaliq został w
czwartek rano porwany przez piratów na Oceanie Indyjskim - powiadomiło NATO. Według morskiej misji
Unii Europejskiej do porwania doszło na wodach w rejonie Seszeli.

Pływający pod banderą panamską masowiec Al-Khaliq został w czwartek rano porwany przez piratów na Oceanie Indyjskim - powiadomiło NATO. Według morskiej misji Unii Europejskiej do porwania doszło na wodach w rejonie Seszeli.

Rzeczniczka NATO powiedziała, że wśród 26 członków załogi masowca, 24 to Indusi, a dwaj to Birmańczycy. NATO jest w kontakcie z partnerami z UE, USA i innych niezależnych misji działających w Zatoce Adeńskiej - dodała przedstawicielka sojuszu.

Piraci ostrzelali również pływającą pod włoską banderą jednostkę Jolly Rosso, w rejonie między wybrzeżem Somalii a Seszelami, ale według NATO nie zdołali go uprowadzić. Agencja Reutera informuje, że ten atak miał miejsce na wodach u wybrzeży Kenii.

Międzynarodowe Biuro Morskie podało w środę, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku na wodach całego świata było więcej ataków pirackich niż w całym roku 2008. Coraz częstsze są ataki w Zatoce Adeńskiej i u wschodnich wybrzeży Somalii. Piraci dysponują nowoczesnym sprzętem i tzw. statkami-matkami, co umożliwia im przeprowadzanie ataków setki kilometrów od brzegu. (PAP)

awl/ ap/

4985497 4985682 4985653 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)