Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oświadczenie
30.06.2009 14:53

Komisja Regulaminowa oceniła poprawność oświadczenia J. Kaczyńskiego i Łatasa

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich we wtorek pozytywnie zaopiniowała poprawność oświadczeń prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz posła tej partii Marka Łatasa o zrzeczeniu się immunitetu poselskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich we wtorek pozytywnie zaopiniowała poprawność oświadczeń prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz posła tej partii Marka Łatasa o zrzeczeniu się immunitetu poselskiego. *

Zrzeczenie się immunitetu przez lidera PiS ma związek z wnioskiem byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka, który wytoczył prezesowi PiS sprawę karną za wypowiedzi pod jego adresem.

"Rzeczpospolita" napisała w maju, że chodzi m.in. o wypowiedź dla tygodniku "Wprost", w której prezes PiS stwierdził, że Kaczmarek był "w układzie biznesowo-korupcyjnym", czym działał "na szkodę Polski", a także o słowa, które padły w lipcu 2008 r. na spotkaniu samorządowym w Tarnowskich Górach, gdzie prezes PiS miał nazwać Kaczmarka "agentem śpiochem" i mówić, że "blokował śledztwa".

W zeszłym tygodniu Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom, że podtrzymuje swoje wypowiedzi i dodał, że w procesie ma zamiar skorzystać z prawa przedstawienia sądowi "informacji, które mają charakter ściśle tajny".

Komisja regulaminowa pozytywnie oceniła również poprawność oświadczenia Marka Łatasa (PiS). Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód chce mu postawić zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym. W marcu poseł został zatrzymany do kontroli drogowej koło Chęcin (Świętokrzyskie), w czasie której policja stwierdziła w jego organizmie od 0,6 do 0,7 promila alkoholu. (PAP)

ajg/ la/ jbr/

Tagi: oświadczenie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz