Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisja SZ pozytywnie o kandydatach na ambasadorów RP w Brazylii i RPA

0
Podziel się:

Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w czwartek
kandydatury Andrzeja M. Braitera na ambasadora RP w Brazylii oraz Anny Raduchowskiej-Brochwicz - na
ambasador Polski w RPA.

Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w czwartek kandydatury Andrzeja M. Braitera na ambasadora RP w Brazylii oraz Anny Raduchowskiej-Brochwicz - na ambasador Polski w RPA.

Poza Republiką Południowej Afryki Anna Raduchowska-Brochwicz będzie także akredytowana m.in. w Botswanie, Namibii, Mozambiku, Zimbabwe, Zambii i Malawi.

Raduchowska-Brochwicz urodziła się w 1963 roku w Białymstoku i jest absolwentką Akademii Ekonomicznej.

W latach 1992-93 pracowała na stanowisku specjalisty w Ministerstwie Ochrony Środowiska; w roku 1993 rozpoczęła karierę w MSZ - jako radca ministra w Departamencie Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych. Następnie w latach 1993-97 objęła stanowisko II, a następnie I sekretarza w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ; między rokiem 1999 a 2000 pełniła funkcję radcy ministra w Departamencie Unii Europejskiej MSZ.

W 2001 roku pracowała na stanowisku radcy w ambasadzie RP w Sztokholmie, a następnie w Brukseli.

W kolejnych latach Raduchowska-Brochwicz pracowała: w Departamencie UE i Obsługi Negocjacji MSZ (I sekretarz); Stałym Przedstawicielstwie RP przy Radzie UE w Brukseli (radca), Biurze Spraw Osobowych MSZ (I radca), Departamencie Zagranicznej Polityki Ekonomicznej MSZ (I radca).

Od 2009 roku do dzisiaj pracuje w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ.

Jest stanu wolnego, ma córkę; zna angielski, francuski i rosyjski.

50-letni Andrzej Maria Braiter, kandydujący na stanowisko ambasadora w Brazylii, jest absolwentem Universidade de Brasilia. W MSZ od 1987 roku - zaczynał jako aplikant w Departamencie Kadr i Szkoleń. Od 1990 roku radca w Protokole Dyplomatycznym, a potem II sekretarz w Departamencie Afryki, Azji, Australii i Oceanii.

Następnie - od 1993 do 2002 roku - pracował w ambasadzie RP w Angoli na stanowisku radcy, a potem szefa placówki. Po powrocie w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa MSZ. Od 2005 do 2008 - był szefem placówki w San Jose.

W latach 2009-2011 pracował w Departamencie Współpracy Rozwojowej MSZ, potem pełnił funkcję dyrektora w Centrum Rozwoju Zawodowego MSZ i zastępcy dyrektora Biura Spraw Osobowych resortu.

Jest żonaty. Ma jednego syna. Zna angielski, portugalski i hiszpański. (PAP)

gł/ eaw/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)