Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
14.05.2010 17:33

Komorowski jeszcze nie ma odpowiedzi ws. RBN od Kaczyńskiego

P.o. prezydenta Bronisław Komorowski poinformował w piątek w Warszawie, że nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. powołania nowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

P.o. prezydenta Bronisław Komorowski poinformował w piątek w Warszawie, że nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. powołania nowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

W czwartek Komorowski zapowiedział powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w skład której wchodzić mają m.in. szefowie partii politycznych.

Marszałek stwierdził, że jest zadowolony, iż "po pierwszych nerwowych reakcjach opozycji" na jego inicjatywę, uzyskał w piątek potwierdzenie, że lider SLD Grzegorz Napieralski przyjął jego zaproszenie do RBN.

"Zrozumiał, że jest to propozycja wynikająca z chęci budowy już dzisiaj pomostu współpracy w sprawach najważniejszych dla Polski" - mówił Komorowski.

Dodał, że RBN zostanie powołana w poniedziałek, a na czwartek zwołane zostanie jej pierwsze posiedzenie. Zaznaczył, że po raz pierwszy jest oferta, żeby w Radzie uczestniczyły też środowiska opozycyjne. "Jeżeli ktoś to zlekceważy, to i tak miejsce dla szefa partii politycznej będzie czekało, będzie wakatem, a ja będę regularnie zapraszał" - powiedział Komorowski.

Przyznał, że nie dostał odpowiedzi w tej sprawie od Jarosława Kaczyńskiego, zastrzegł jednak, że być może nie doszło jeszcze do niego pismo w tej sprawie. Wyraził przekonanie, że szef PiS będzie w sposób szczególny zainteresowany "podtrzymaniem swojej obecności" w RBN.

Komorowski przypomniał, że w ostatnim czasie w skład Rady wchodzili tylko Jarosław Kaczyński i b. szefowa MSZ Anna Fotyga. Zaznaczył, że on chciałby ją rozbudować o przedstawicieli innych środowisk politycznych, a także najważniejszych instytucji państwa.(PAP)

stk/ mok/ mow/

Tagi: komorowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz