Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski ma pomysł na reformę służby zdrowia

0
Podziel się:

Prezydent-elekt zaprosi opozycję na rozmowy.

Komorowski ma pomysł na reformę służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezydent elektBronisław Komorowskizapowiedział, że w najbliższym czasie zaprosi przedstawicieli opozycji - PiS i lewicy - na spotkanie w sprawie reformy służby zdrowia. Rozmowa - według niego - powinna dotyczyć m.in. komercjalizacji szpitali.

Komorowski podkreśla, że jeżeli PiS deklarował gotowość współpracy w kwestii reformy służby zdrowia i jeżeli lewica twierdzi, że jest to obszar najważniejszy, to on ma pomysł na rozwiązanie kompromisowe.

_ - Zaproszę w najbliższym czasie te środowiska, przedstawię własny pomysł, zadam pytanie sprawdzające: czy rzeczywiście jesteście skłonni uczestniczyć w ważnej dla Polski i Polaków reformie służby zdrowia, polegającej na zagwarantowaniu bezpłatności usługi medycznej na podstawie ustawy koszykowej, ale jednocześnie zagwarantowaniu możliwości lepszego, racjonalnego wydawanie środków pieniężnych, przeznaczanych na szpitale, poprzez ich komercjalizację _ - powiedział prezydent-elekt.

Zdaniem Komorowskiego okoliczności zewnętrzne - m.in. kryzys gospodarczy - powinny wszystkich zachęcać do tego, aby przyspieszać, a nie spowalniać decyzje związane nawet z trudnymi reformami._ - Jeszcze jakiś czas chyba będą pamiętane deklaracje ze strony innych środowisk politycznych - mam na myśli głównie PiS, ale i lewicę - które w czasie kampanii wyborczej deklarowały chęć uczestnictwa czy współuczestnictwa w wielu reformach, w tym np. w reformie służby zdrowia _ - zaznaczył Komorowski. Zapowiedział, że jako prezydent będzie się odwoływał do tych deklaracji opozycji, ponieważ - jego zdaniem - deklaracje z czasów kampanii wyborczej obowiązują dłużej niż tylko do zakończenia wyborów.

Prezydent elekt zadeklarował, że będzie sprzyjał podejmowaniu decyzji modernizujących kraj. _ Tak jak zapowiadałem w kampanii wyborczej, będę zdecydowanie sprzyjał podejmowaniu decyzji modernizujących kraj, a jeśli będzie trzeba, będę czynnikiem wymuszającym reformowanie kraju _ - powiedział Komorowski, pytany o swoją wizję relacji na linii prezydent-rząd.

Komorowski ma nadzieję, że nic nie trzeba będzie wymuszać, bo rząd jest zdeterminowany do wprowadzania wielu zmian. _ Będę więc raczej w sytuacji sprzyjającej podejmowaniu decyzji, a jeśli trzeba będzie, to będę poganiał rząd w tej kwestii _ - zaznaczył. Jak ocenił, w koalicji panuje zgoda, jest parę obszarów - przede wszystkim reforma służby zdrowia - gdzie tuż po wyborach można sprawy polskie _ popchnąć do przodu _.

Raporty Money.pl
*Prezydentem będzie euroentuzjasta czy eurosceptyk? * PiS w Parlamencie Europejskim związało się z Partią Konserwatywną, która opowiada się przeciwko integracji na rzecz większej autonomii poszczególnych państw. PO natomiast stanęła u boku Europejskiej Partii Ludowej, której celem jest coraz większe zjednoczenie w ramach Wspólnoty. Tak samo jak podział w Parlamencie Europejskim prezentują się różnice w podejściu do polityki zagranicznej w wykonaniu Bronisława Komorowskiego iJarosława Kaczyńskiego.
*Komorowski czy Kaczyński - kto lepiej zadba o armię? * Już od 2006 roku Polska wydaje na armię mniej niż powinna. Także rząd PiS nie przeznaczał na funkcjonowanie wojska ustawowych 1,95 procent PKB. Najgorzej wypadają jednak dwa ostatnie lata - wynika z raportu NATO przeanalizowanego przez dziennikarzy Money.pl.
*Prywatyzacja dzieli kandydatów * Rząd PO prywatyzuje spółki w tempie prawie sześć razy szybszym niż rząd PiS. Wyraźnie widać, że w otoczeniu Bronisława Komorowskiego dominują zwolennicy oddawania państwowego majątku w prywatne ręce. Inaczej niż w środowisku, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński.
*Jacy są naprawdę Kaczyński i Komorowski * Najpierw Jarosław Kaczyński kradł z bratem księżyc na planie filmu, później Bronisław Komorowski wcielił się w więziennym teatrze w rolę Konrada. Teraz obaj aktorzy grają swoje życiowe role.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)